Pse Akrepi dhe Peshqit do të dashurohen fort dhe shpejt me njëri-tjetrin

Life style

Pse Akrepi dhe Peshqit do të dashurohen fort dhe shpejt me njëri-tjetrin

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 09:40
Foto ilustrim

Kur bëhet fjalë për dashurinë, Akrepi dhe Peshqit janë dy shenja të zodiakut që mund të bëhen shumë intensive, shumë shpejt.

Ata janë thellësisht emocionuese që dëshirojnë të gjejnë atë lloj lidhjeje binjake shpirti. Kur këta të dy më në fund kryqëzohen, me siguri do të fluturojnë shkëndijat.

Përputhshmëria e zodiakut të Akrepit dhe Peshqve ka gjithçka që duhet të dini për këtë çift të shenjës së ujit.

“Këto janë dy shenja që digjen për njëra-tjetrën”, thotë astrologia Clarisse Monahan për Bustle. “Ata të dy janë të elementit të ujit , një element natyrshëm në sinkron me ndjenjën. Në Tarot, Akrepi lidhet me kartën e Vdekjes, e cila ka të bëjë me bashkimin në nivelin më intim të mundshëm. Peshqit po aq intensivë shoqërohen me kartën e Hënës, një enë shkrirjeje nëntokësore e infuzionit mistik. Të dyja këto karta dhe energjitë përkatëse të shenjave shoqërohen me shpërbërjen e egos në sferat e pavetëdijshme. Prandaj, ky çiftim krijon një bashkim visceral emocional”.

Natyrisht, kur Akrepi dhe Peshqit takohen për herë të parë, ata do të kenë një raport intuitiv dhe pothuajse “të botës tjetër”. “Secili ndjen diçka të papërshkrueshme tek tjetri dhe ata dëshirojnë të zbulojnë më shumë”, thotë Monahan. Meqenëse janë shenja të ujit, ata priren të ndjekin zemrën e tyre. Nëse ndihen sikur ndjejnë diçka të veçantë tek tjetri, ata nuk do të ndalojnë për t’i menduar gjërat mirë. Akrepi dhe Peshqit mund të jenë gjithëpërfshirës që nga dita e parë.

Këto dy shenja trikotojnë njëra-tjetrën në astrologji, që do të thotë se ato formojnë një kënd 120 gradë me njëra-tjetrën. Sipas Monahan, një treshe në astrologji është ekuivalente me energjinë e Jupiterit. “Kjo do të thotë se i sjellin njëri-tjetrit harmoni, fat, shtrirje dhe shumë gëzim”. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat