Nëse e prekni këtu femrën, do të përjetoj menjëherë orgazëm

Life style

Nëse e prekni këtu femrën, do të përjetoj menjëherë orgazëm

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 06:05
Foto ilustrim

Çdo damë ka zonat e veta të preferuara erogjene, mirëpo kjo është pika së cilës asnjë femër nuk mund ta përballojë e të mos eksitohet.

Zonat erogjene, dihet, janë vende në trup të cilat janë të përshtatshme për eksitime seksuale.

Shumica e tyre janë individuale, me fjalë të tjera, secila eksitohet në gjëra të ndryshme, mirëpo, megjithatë, ekzistojnë disa zona universale ku vetëm një prekje do ta çojë femrën në kulmin e kënaqësisë.

Edhe meshkujt, edhe femrat kanë mjaft zona të tilla, mirëpo një hulumtim i paradokohshëm i bërë në 2000 femra, ka zbuluar që ato gjithsesi janë më popullore, e ajo është zona përreth thimthave të gjinjve, të cilat bindshëm zënë vendin e parë.

Madje 39 për qind e femrave kanë deklaruar që ajo është zona në të cilën dëshirojnë që duart e mashkullit të qëndrojnë më gjatë, por menjëherë pas tyre është qafa, më saktë pjesa e brendshme e saj, për të cilën janë deklaruar 28 për qind e pjesëtarëve të gjinisë femërore.

Rreth 17 për qind e tyre kanë deklaruar për pjesën e brendshme të kërdhokullave, ndërkaq 10 prej tyre kanë deklaruar për veshët. Veç kësaj, 6 për qind e tyre kanë deklaruar se i kanë vendet e veta, të cilat bëjnë pjesë në grupin “të tjera”, mirëpo nuk kanë zbuluar për të cilat saktësisht bëhet fjalë.

Dhe kur e kemi fjalën te thimthat, këto informacione me siguri do t’ju interesojnë.

Ngrohtësia çon gjakun në sipërfaqe të lëkurës, gjë që i bën thimthat më ndjeshme në prekje.

Gjithashtu, gjoja pjesa më e ndjeshme e thimthave është zona saktësisht mbi to.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat