9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Life style

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 08:17
Ilustrim

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre.

Më poshtë do të lexoni 9 gjërat që ata bëjnë bashkë për tu ndjerë sa më të lumtur krah njëri-tjetrit:

Qeshin sëbashku. Thonë se e qeshura të zgjat jetën dhe kur kjo gjë bëhet dyshe mendoni pak sa të lumtur duhet të ndiheni

Bëjnë kompromise

Komplimetojnë njëri-tjetrin         

Qëndrojnë bashkë në të mirë e në të keqe

Janë të sinqertë me njëri-tjetrin

E dëgjojnë njëri-tjetrin

I kërkojnë falje njëri-tjetrin

Shpenzojnë kohë me njëri-tjetrin

Përpiqen me cdo kusht ta bëjnë njëri-tjetrin të lumtur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat