Çfarë mund të bëni nëse pasioni dhe kimia mes jush mbaroi

Life style

Çfarë mund të bëni nëse pasioni dhe kimia mes jush mbaroi

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 22:02
Foto ilustrim

Bëni mirë ta harroni mitin e 7 viteve, sepse xixat e pasionit fillojnë të zbehen që pas vitit të 5-të, të paktën ekspertët kështu thonë.

Bota moderne në të cilën jetojmë ka tendencën për t’i lodhur më shpejt çiftet, të cilët e marrin njëri-tjetrin për të mirëqënë që në fillim të marrëdhënies.

Cilat janë disa nga shenjat që tregojnë se pasioni në lidhjen tuaj është zhdukur dhe çfarë mund të bëhet për ta rikthyer atë?

1. Seksi sa vjen dhe rrallohet

2. Nuk përqafoheni më gjatë natës

3. Nuk kaloni më kohë bashkë!

4. Kritikoni njëri tjetrin edhe për gjërat më të vogla

5. Të dy keni kryer tradhti

6. Komplimentet janë harruar

7. Ju acaron vetëm mendimi që do të bëni seks

8. Preferoni më mirë të shkoni me pushime me shokët se sa me të.

Ç'mund të bëni për ta ndrequr këtë situatë? 

1. Dëgjojeni njëri tjetrin me kujdes!

2. Organizoni diçka dhe arratisuni bashkë

3. Puthuni më shpesh

4. Flirtoni dhe ngacmojeni njëri-tjetrin

5. Hiqni telefonat nga qarkullimi kur jeni bashkë

6. Gatuani bashkë

7. Fshini Instagram-in nëse e doni këtë lidhje!!!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat