Ji i vetëdijshëm për personat egoistë, që shtiren si miqtë e tu

Life style

Ji i vetëdijshëm për personat egoistë, që shtiren si miqtë e tu

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 13:47
Ilustrim

Shikoni katër karakteristikat kryesore të miqve të rremë dhe qëndroni larg negativitetit dhe egoizmit të tyre!

Luajnë me emocionet e tyre

Njerëzit me natyrë dyshuese nuk i respektojnë emocionet e tyre dhe i manipulojnë në favorin e vet. Në fillim do të jenë shoqëruesit më të mirë dhe do të bëjnë gjithçka për t’ju bërë të lumtur, por sapo t’ju kenë në duart e tyre, do të kontrollojnë jetën tuaj, duke ju manipuluar për të bërë atë që duan dhe duke krijuar kurthe emocionale për t’ju mbërthyer.

Historitë e tyre nuk duken kurrë të vërteta

Pasi keni dëgjuar historitë që këta njerëz tregojnë, intuita ju tregon se diçka nuk është në rregull, sikur të kenë sajuar disa gjëra, veçanërisht kur ato histori kanë lidhje me ju. Këta njerëz insistojnë gjithmonë t’ju fajësojnë ju ose dikë tjetër për diçka që nuk shkoi mirë, por gjithnjë ka shumë vrima në skenarin e tij dhe ju ngecni, duke u ndjerë sikur po sillen në mënyrë të gabuar.

Duken gjithmonë të tensionuar për diçka

Njerëzit e rremë dhe djallëzorë duket se kurrë nuk e shijojnë vërtet veten e tyre. Buzëqeshjet e tyre janë të zbehta dhe të rralla, dhe kjo sepse mendja e tyre është gjithmonë e tensionuar, duke menduar për gjithçka që duhet të bëjë që të funksionojnë planet e tij. Për më tepër, gënjeshtrat e tyre përfundojnë duke i konsumuar nga brenda, duke i bërë të ftohta dhe duke llogaritur që nuk do të jenë kurrë aq të lumtur se sa ata që drejtojnë hapat e tyre bazuar në vërtetësi.

Bëhen shumë lehtë të padurueshëm

Këta njerëz jetojnë për qëllimet e tyre, privojnë veten nga jeta e tyre personale dhe, shpesh, edhe nga argëtimi. Janë plotësisht të përqendruar në suksesin e tyre, kështu që kur diçka është jashtë kontrollit tuaj, ata mund të shpërthejnë, sepse mendojnë se janë jashtë kontrollit dhe kanë humbur kohë. Nëse dikush duket i pakënaqur ose i paduruar me rezultatet tuaja, mund të ndodhë sepse nuk është ajo që dëshironi për veten tuaj. Qëndro i sintonizuar! Këto janë disa të dhëna që njerëzit me natyrë të dyshimtë zbulojnë për veten e tyre. Nëse i njihni tek dikush përreth jush, qëndroni të sintonizuar!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat