Gjërat që nuk duhet t’i bëni gjatë një marrëdhënie seksuale

Life style

Gjërat që nuk duhet t’i bëni gjatë një marrëdhënie seksuale

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 06:10
Foto ilustrim

Gjithë meshkujt frymëzohen nga filmat pornografikë për aksionet e tyre në dhomën e gjumit. Por megjithëse ka disa gjëra që mund të konsiderohen pozitive, ka edhe gjëra që nuk duhet t’i bëni në dhomën e gjumit.

Ato mund të jenë shumë të shëmtuara për partneren dhe mund ta shkatërrojnë romancën. Mos harroni, ata janë aktorë pornografikë dhe jo një çift real.

Ja çfarë nuk duhet të bëni në dhomën e gjumit nga ato që keni parë në fimat porno:

Kurrë mos pështyni në organet gjenitale

Është plotësisht e qartë që nganjëherë aksionin duhet “lyer”. Imagjinoni të pështyni dikë në një situatë krejtësisht të zakonshme. E pakuptimtë? Nëse do të pështyni në gjenitale personin me të cilin bëni seks, në mënyrën se si bëhet në filma pornografikë, do ta keni të sigurt shprehjen e tmerrshme të fytyrës dhe me siguri ndalim të seksit – përjetësisht.

Rrahja me shuplakë në gjenitale

Vërtet pak kush kënaqet me këtë veprim që i bëhet partnerit apo partneres! Kjo nuk ka të bëjë me sadomazohizmin e filmave pornografikë, mirëpo nëse jeni tip adhuruesi i zakonshëm i seksit, përplasja, trokitja dhe rënia me shuplaka në pjesët intime nuk merret parasysh. Përse lloji i tillë i befasishëm i dhembjes do të kishte sukses te ndokush?

Seksi anal 

Të gjithë jemi të rritur dhe e dimë mirë që duam një gjë, të dytën të tretën. Dikush më shumë, dikush më pak, mirëpo ai akt është johigjienik dhe vërtet i neveritshëm. Dyshojmë me të drejtë se do të kënaqeni me lëpirjen e fekaleve. Dhe, pastaj rreziku nga infeksionet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat