Shihni në ëndërr sikur ju bien dhëmbët, ç'do të thotë kjo gjë?

Life style

Shihni në ëndërr sikur ju bien dhëmbët, ç'do të thotë kjo gjë?

Më: 3 janar 2022 Në ora: 13:56
Foto ilustrim

Shikoni sikur ju bien ose ju thyhen dhëmbët në ëndërr ? Kjo ëndërr, që njerëzit zakonisht e mbajnë mend, mund të tregojë diçka të rëndësishme për jetën tuaj, veçanërisht për shëndetin. Kur ju bien ose thyhen dhëmbët, ju pengojnë që të flisni apo hani normalisht.

Truri po përpiqet t’ju tregojë se duhet t’i kushtoni më shumë rëndësi vetes, si mendërisht ashtu edhe fizikisht.

 Ëndrra sikur po ju bien dhëmbët mund të jetë gjithashtu një shenjë se duhet të keni një person në jetën tuaj ku mund të mbështeteni. Mund të mos e kuptoni, por, nëse nuk keni një person në jetën tuaj që kujdeset për ju, thellë-thellë keni një dëshirë të madhe për ta pasur. 

Siç mund ta shikoni, ka disa mënyra interpretimi për këtë ëndërr. Gjëja më e mirë që mund të bëni është të kujdeseni për veten, të ushqeheni shëndetshëm, të flini mjaftueshëm dhe të bëni një jetesë normale. Sapo t’i rregulloni këto gjëra në jetën tuaj, edhe ëndrrat do të zhduken.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat