Tri gjërat që një femër e mençur nuk i kërkon nga partneri…

Life style

Tri gjërat që një femër e mençur nuk i kërkon nga partneri…

Më: 14 janar 2022 Në ora: 21:07
Foto ilustrim

Shumica e femrave mendojnë se meshkujt i kanë borxh atyre diçka

Është pikërisht ky mendim i cili mund të jetë shkatërrimtar për respektin e ndërsjellë dhe mbajtjen e besimit. Dhe, shumica e femrave këtë e kuptojnë kur është shumë vonë.

Megjithatë, është me rëndësi t’i dini disa gjëra para se të gaboni, e kjo është arsyeja se përse më poshtë ju sjellim disa gjëra të cilat asnjë femër nuk duhet t’i kërkojë nga partneri.

Një femër e mençur nuk varet nga partneri dhe nuk kërkon që tjerët të kujdesen për të

Nuk është këtu fjala për fëmijët – por vetëm për juve. Kur femrat fillojnë të takohen me një mashkull, ato fillojnë të bien pre e sistemit se ai duhet t’i ushqejë ato, t’i blejë rroba dhe ta argëtojë atë.

Por, asnjë mashkull nuk është i obliguar të kujdeset për dikë tjetër pos fëmijës së vet – dhe e njëjta vlen edhe për femrat. Ai mund të zgjedhë të kujdeset për ju, por nuk është i obliguar.

Femrat e mençura nuk i kërkojnë meshkujve të heqin dorë nga pasionet e tyre

Asnjëherë mos kërkoni nga mashkulli juaj të heqë dorë nga puna ose hobi i tij vetëm për të shpenzuar më shumë kohë me ju. Një femër inteligjente e dinë se kjo gjë e bën atë të palumtur dhe vetëm një egoiste do ta bënte këtë.

Femrat e mençura nuk i kërkojnë partnerit të bëhet person tjetër…

Një femër e cila e dinë vlerën e vërtetë të një lidhje, nuk kërkon nga partneri i saj që të ndryshojë. Ajo e dinë se ka rënë në dashuri me një qenie njerëzore, dhe që do të ndryshojë vetëm nëse ai vet dëshiron. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat