​Gabimet që femrat bëjnë kur flirtojnë

Life style

​Gabimet që femrat bëjnë kur flirtojnë

Më: 16 janar 2022 Në ora: 22:30
Ilustrim

Ju dolët në takimin e parë me të dashurin dhe gjithçka ishte mirë, por pas kësaj ai nuk telefonoi më.

Pothuajse nuk ka asnjë grua që të mos ketë kaluar të paktën një herë një përvojë të tillë. Për çfarë bëhet fjalë dhe cilat janë “gabimet” më të shpeshta në flirt?

Disa gra janë të lindura për të flirtuar, të tjerat janë më pak të njohura në këtë fushë. Por edhe më të mirat bëjnë disa nga këto gabime…

Sinjale të paqarta

Nuk mjafton të vishesh bukur. Nëse nuk e lini të kuptojë se ju pëlqen, me një buzëqeshje, një prekje të rastësishme apo duke e dëgjuar të interesuar, ai nuk do ta dijë që ju pëlqen.

Vetëbesimi i tepërt

Të flasësh për djemtë e tjerë që të këndojnë nën dritare dhe të presin në radhë vetëm për të parë ty, do të largosh djalin që të pëlqen. Askush nuk i pëlqen njerëzit mburravecë.

Shumë të qeshura

Meshkujt e duan kur qeshni me shakatë e tyre, por nëse e teproni, do të mendojnë se po veproni dhe do ta përjetojnë si një shenjë se nuk janë qesharake. Kur lëndoni egon e tyre, nuk mund të prisni që ata të shijojnë flirtin e padëmshëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat