Dhjetë fraza që duhet t’ia kushtoni partnerit për të nisur mbarë vitin e ri

Life style

Dhjetë fraza që duhet t’ia kushtoni partnerit për të nisur mbarë vitin e ri

Më: 17 janar 2022 Në ora: 22:00
Foto ilustrim

Kushdo që e nis mirë është gjysma e betejës. Edhe kur vjen puna për të filluar një bisedë me personin tonë të zemrës. Mirëpritja e njëri-tjetrit me një përshëndetje të veçantë, me një frazë që hap zemrën ndaj mirëkuptimit dhe dashurisë, është një mënyrë e shkëlqyer për të nisur një takim paqësor që synon marrëveshjen dhe pozitivitetin, edhe nëse kemi qenë bashkë për një kohë të gjatë. Është një praktikë e mirë që, sidomos në fillim të vitit, na përgatit në mënyrën më të mirë të mundshme për të ardhmen që na pret. Ja dhjetë frazat për t’ia kushtuar partnerit apo bashkëshortit tuaj çdo ditë.

Keni qenë shumë i mirë! Vetëkënaqësia nga ana jonë për një sukses dhe për përpjekjet tona në përballimin e një situate meriton të shprehet. Nuk ka nevojë për qëllime ambicioze: mjafton një gjest i vogël i përditshmërisë, në të cilin, për shembull, ai mbajti anën tonë gjatë një darke Krishtlindjesh me të afërmit.

Kam besim tek ty – besimi i ndërsjellë është një nga elementet kryesore të ndërtimit të një marrëdhënieje të qëndrueshme. Nuk është keq ta kujtojmë herë pas here me fjalë, duke i bërë natyrshëm faktet të ndjekin fjalët.

Jam këtu për ty – Është e rëndësishme t’i bëni të ditur se do të jemi pranë tij pavarësisht se çfarë do të ndodhë me çfarëdo kostoje, në kohë të vështira apo në momente suksesi. Edhe nëse na duket e qartë, secili prej nesh duhet ta dëgjojë të përsëritet herë pas here.

Faleminderit – Është një fjalë e vogël magjike që mund të hapë shumë dyer. Mirënjohja është një nga ndjenjat që nuk duhet ta harrojmë kurrë, veçanërisht në kohë të vështira: të kujtosh se për sa gjëra duhet të jemi mirënjohës mund të ndryshojë këndvështrimin me të cilin e vëzhgojmë jetën.

Më fal – Kush prej nesh nuk gabon kurrë? E rëndësishme është ta pranoni atë, të pranoni se keni shkaktuar pikëllim dhe të kërkoni falje nga thellësia e zemrës, ndërsa në të njëjtën kohë të propozoni që të mos e bëni përsëri pas kësaj herën tjetër.

Jam e lumtur që jam këtu me ty tani – Të jesh me të është e këndshme edhe nëse të gjithë po bëjnë diçka ndryshe. Sepse e rëndësishme nuk është ajo që bëni, por të jeni bashkë.

Më pëlqen – Edhe pse koha kalon dhe nuk kemi më fizikun e shkëlqyeshëm që kishim dikur, ne e duam çdo gjurmë të vogël që ka lënë koha te partneri ynë. Përfshirë rrudhat e vogla dhe atë pak barkun e shëndetshëm.

Zgjimi pranë teje është mënyra më e mirë për të nisur ditën (dhe vitin e ri).

Të dua shumë! – Duket e parëndësishme, por nëse fjalët vijnë nga thellësia e zemrës, kanë gjithçka tjetër brenda.

Nuk pres shumë nga ky vit i ri, e rëndësishme është që ta kalojmë bashkë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat