Flokët biondë dhe xhufkat e mrekullueshme do të sundojnë këtë vit

Life style

Flokët biondë dhe xhufkat e mrekullueshme do të sundojnë këtë vit

Më: 21 janar 2022 Në ora: 17:54
Foto ilustrim

Tregoni floktarit tuaj një nga këto modele flokësh

Shumica e femrave i pëlqejnë xhufkat dhe ato u rrinë shkëlqyeshëm personave me nuanca më të ftohta, por edhe neutrale të lëkurës për shkak të dukjes së tyre më të zgjuar.

Megjithatë, ne nuk jemi të sigurt se cila teknikë është më e mira për atë që duam të arrijmë. Sidoqoftë, gjithçka varet nga rezultati që dëshironi të arrini.

Parukierët ju këshillojnë të mos vini në sallon pa një foto për frymëzim si pikë referimi, në mënyrë që stilisti juaj të deshifrojë llojet e teknikave që mbase mund t’i duhet të kombinojë për të marrë atë që dëshiron.

Nuk jeni të sigurta se ku të filloni të kërkoni frymëzim?

Vazhdoni të kërkoni për modelet më të mira të flokëve blu të zgjedhura.

Halle Berry është pa dyshim mbretëresha e padiskutueshme e balajazhit në plazh.

Flokë të theksuar me xhufka të vogla më të lehta, vetëm pak rrënjë më të errët dhe shumë më tepër, për një rezultat absolutisht perfekt.

Kombinimi i nuancave të ngjyrës blu të ftohtë dhe ngjyrës së mjaltit është një përsosmëri e dukshme.

Tonet e ftohta me pak rrënjë natyrale duken seriozisht bukur në flokët me kaçurrela.

Balluket kanë përjetuar tashmë një rikthim të madh këtë sezon, ndërsa tani në vitin 2022 ato po presin edhe xhufka me vija.

Rosie ka vite që është një bionde me ngjyrë natyrale dhe kjo kombinon bukur një bionde klasike me teknikat moderne.

Nuancat më të lehta dhe të hijshme në pjesën e përparme dhe ngjyrat më të errëta dhe më pak intensive në pjesën e pasme ndihmojnë për të pasur një model flokësh të bukur edhe kur flokët nuk janë në gjendje të shkëlqyeshme.

Balayage në ton karamel është i shkëlqyeshëm për ndriçimin e flokëve më të errët për t’i bërë ato të duken mjaft natyrale.

Ombre Margot Robbie kombinon rrënjën e saj natyrale me blunë përpara se të shndërrohet në një nuancë klasike, ndërsa mikro fijet kornizojnë fytyrën dhe lidhin të gjithë ngjyrën. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat