Këto sjellje tregojnë inteligjencë superiore.Urime!

Life style

Këto sjellje tregojnë inteligjencë superiore.Urime!

Më: 22 janar 2022 Në ora: 08:58
Ilustrim

Shkencëtarët mendojnë se disa tipare personale ose aftësi që konsiderohen të padobishme ose negative mund të identifikojnë në të vërtetë nivelin e lartë të aktivitetit të trurit të një personi.

1. Shpesh shqetësoheni edhe për gjërat më të vogla.

2. Ju pëlqen të bëni shaka.

3. Ju jeni shumë kurioz.

4. Ju jeni shumë i impresionueshëm ose lehtësisht i shpërqendruar.

5. Ju ecni shumë.

6. Ju jeni i mirë në vetëkontroll.

7. Ju vazhdimisht gërvishtni diçka.

8. Ju zë gjumi gjatë ditës herë pas here.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat