Kjo lloj unaze fejese është trendi më i ri mes Vip-ave në Hollywood

Life style

Kjo lloj unaze fejese është trendi më i ri mes Vip-ave në Hollywood

Më: 23 janar 2022 Në ora: 10:10
Ilustrim

Çfarë kanë të përbashkët Emily Ratajkoëski, Ariana Grande dhe Megan Fox? Të treja këto personazhe të famshme kanë të gjitha unaza fejese me dy gurë, tendenca më e fundit për të zbukuruar gishtat e kur fejohen.

Ky model i veçantë është është klasik dhe i përjetshëm, por gjithsesi duket si modern, veçanërisht kur rimodelohet me gurë të çmuar më shumëngjyrësh si turmalinë, topaz dhe safir blu - ose prerje të veçanta diamanti apo smeraldi.

Edhe pse stilet e unazave me dy gurë janë në qendër të vëmendjes tani ato në fakt nuk janë diçka e viteve të fundit. Të njohura edhe si unaza “toi et moi” (frëngjisht "ti dhe unë") këto modele të unazës  së fejesës kanë qenë në modë për dekada.

Një avantazh i spikatur në lidhje me këtë dizajn unik është se ato ofrojnë më shumë personalizim sesa unaza standarde e diamantit me një gur, kështu që ju (ose i dashuri juaj) mund të krijoni një unazë vërtet të veçantë.

Dhe ajo që është pjesa më e bukur është se nëse nuk keni mundësi ose nuk dëshironi një diamant në unazën e fejesës, mund të përdorni gurë të ngjashëm, apo me ngjyra, me nuance, rozë, të verdhë, etj., sepse do të dukej shumë bukur. Gjithçka që ju duhet është një dashuri  e madhe dhe dikush që t’ju propozojë.

Image
Kjo lloj unaze fejese është trendi më i ri mes Vip-ave në Hollywood
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat