Miq apo diçka më shumë: Çfarë mund të zbulojë një përqafim

Life style

Miq apo diçka më shumë: Çfarë mund të zbulojë një përqafim

Më: 26 janar 2022 Në ora: 22:18
Foto ilustrim

Nëse nuk jeni të sigurt se si ndihet vërtet një mashkull për ju, gjuha e trupit është këtu për t’ju ndihmuar.

Tre përqafime janë çelësi për interpretimin e marrëdhënieve mashkull-femër:

Një përqafim miqësor

Ky lloj përqafimi midis një burri dhe një gruaje mund të jetë pak më i gjatë se një përqafim klasik, kur përshëndetni dikë, si një të afërm apo mik. Të dyja palët vendosin duart pak nën shpatullën e tjetrit, jo më larg nga mesi i shpinës. Ka edhe një puthje të shpejtë në faqe. Është një pasqyrim i miqësisë.

Gjithashtu, mbani në mend se, megjithëse një përqafim si ky është pak më i gjatë, ai rrallë zbulon emocione më të forta se ndjenjat e miqësisë. Ndonjëherë është një përqafim ngushëllues dhe rrallëherë zbulon diçka më shumë – por duhet të gjykoni vetë nga disa detaje të tjera nga sjellja e tij.

Përqafoni “diçka më shumë se miqësi”

Është si një përqafim miqësor i zgjeruar. Krahët janë të njëjtë si në një përqafim miqësor – jo më i ulët se mesi i shpinës, por gjoksi është ngjitur së bashku.

Ky përqafim konsiderohet si një “përqafim zemër më zemër” dhe është një shenjë e sigurt se një mashkull ka disa ndjenja më të thella për ju. Gjithashtu, kini parasysh se përqafimet e gjoksit që zgjasin së paku 20 sekonda çojnë në rritjen e lirimit të hormoneve të dashurisë në trup, shkruan 24sata.hr.

Përqafoni “pa gabim, ka tërheqje”

Pra, pavarësisht nëse jeni në një lidhje apo jo, nëse prekni pjesën e poshtme të trupit gjatë një përqafimi – sigurohuni që të jeni një hap larg nga bërja intime. Me këtë lloj përqafimi, mund të zbuloni se një burrë dhe një grua janë në një marrëdhënie intime, edhe pse ata përpiqen ta fshehin atë.

Mund të jetë edhe një përqafim në të cilin një burrë vjen nga pas një gruaje dhe i vë duart rreth saj, gjë që tregon se mezi pret të jetë me të. Nëse një përqafim i tillë zgjat më shumë dhe është më i fortë, tregon se ai kultivon ndjenja intensive dhe sinjalizon përkushtim edhe pse ato janë në publik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat