Dashuri e sigurt dhe shumë lumturi për këta çifte me fat të zodiakut

Life style

Dashuri e sigurt dhe shumë lumturi për këta çifte me fat të zodiakut

Më: 27 janar 2022 Në ora: 09:10
Foto ilustrim

Gjetja e shpirtit binjak është qëllimi i të gjithëve. Ka nga ata që ndihen dhe i konsiderojnë shumë romantikë dhe të ndjeshëm dhe ka të tjerë që u japin më pak rëndësi këtyre karakteristikave njerëzore.

Në çdo rast, në thellësi të zemrave të tyre të gjithë njerëzit ëndërrojnë të jetojnë një histori dashurie intensive dhe të qëndrueshme. Horoskopi dhe yjet na japin disa sugjerime për këtë çështje, duke nënvizuar se sa çifte vërtet unike do të ekzistonin në botë. Duket, në fakt, çiftet për nga natyra e tyre funksionojnë mrekullisht, pa shumë shqetësime dhe probleme. Në fakt, do të ketë një dashuri të sigurt dhe shumë lumturi për këto çifte zodiakale.

Virgjëresha me Ujorin

Ky është rasti klasik në të cilin ka një person që tërheq dhe drejton tjetrin. Natyrisht ne flasim për Virgjëreshën si shenjë dominuese, një shenjë që ndikon shumë në jetën e personit tjetër. Virgjëresha do të përpiqet në çdo mënyrë ta bëjë Ujorin të bjerë në “kurthin” e tij të dashurisë dhe nëse ia del do të jetë një situatë në të cilën të gjithë do të fitojnë. Në fakt, këta të fundit do të jenë të lumtur të bien në grackën e dashurisë së Virgjëreshës, duke qenë se karakteristikat e tyre të sjelljes janë jashtëzakonisht të përputhshme. Prakticiteti i Virgjëreshës do të kundërshtojë abstraktitetin dhe filozofinë e Ujorit.

Një tjetër çift i destinuar për të bërë shkëndija është ai i Peshores me Luanin. Në këtë rast ka gjithashtu një shenjë dominuese dhe është ajo e Luanit. Ky i fundit i pëlqen pushtimet dhe joshjet, ndërsa Peshorja është e lidhur më shumë me vlerat tradicionale si besnikëria. Në veçanti, kur Luani duhet të ndërlidhet me Peshoren, duket se ai humbet pak nga brezi i tij joshës dhe përqendrohet në thellësinë e ndjenjës së dashurisë.

Së fundi, ne gjejmë sërish Luanin, por këtë herë të çiftuar me Demin. Do të dukej një çift i pamundur pasi janë dy shenja me karaktere shumë të forta, por duket se funksionon. Midis metodikës dhe arsyetimit të Demit dhe abstraktitetit dhe ëndrrës së Luanit, mund të ndërtohet një nga çiftet më të qëndrueshme. Ky, në fakt, është pikërisht rasti në të cilin ekstremet tërheqin njëri-tjetrin dhe mund të shkaktojnë diçka sa të qëndrueshme, aq edhe shumë intensive. Është një marrëdhënie në të cilën asnjëri nuk dominon tjetrin dhe në të vërtetë përfitojnë në të dy rastet si çift, ashtu edhe si individë më vete.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat