A janë të kombinueshëm Demi dhe Peshorja në një marrëdhënie?

Life style

A janë të kombinueshëm Demi dhe Peshorja në një marrëdhënie?

Më: 25 mars 2022 Në ora: 22:28
Foto ilustrim

Kur Demi dhe Peshorja takohen për herë të parë, ata nuk do të jenë në gjendje t’i largojnë sytë nga njëri-tjetri.

Demi do të tërhiqet shumë nga bukuria, hiri dhe sharmi i Peshores, dhe Peshorja do të vlerësojë forcën, pjekurinë dhe natyrën e qetë të Demit.

Me Venusin si planetin sundues për të dyja shenjat, Demi dhe Peshorja ndajnë një lidhje të veçantë. Por pavarësisht kësaj, dallimet e Demit kokëfortë të zodiakut dhe të Peshores së pavendosur mund të jenë të tepërta për ta bërë një lidhje të funksionojë.

Siç thotë Kristina Semos, astrologe dhe pronare e AstroOils për Bustle, një marrëdhënie Demi dhe Peshorja mund të përkufizohet si sensuale dhe luksoze, por gjithashtu ndalet dhe largohet. “Demi dhe Peshorja janë shenja shumë të ndryshme. Është tokë kundrejt ajrit, femërore kundër mashkullore dhe fikse kundrejt kardinalit”, thotë Semos për Bustle.

Semos thotë se fakti që këto shenja ndajnë Venusin si planetin e tyre sundues është i rëndësishëm dhe “të dyja shenjat, pavarësisht qasjeve dhe shpejtësive të ndryshme, vlerësojnë marrëdhënien, luksin, kënaqësinë sensuale dhe bukurinë”.

Nga njëra anë, këto dy shenja të drejtuara nga Venusi ndajnë shumë të njëjtën energji, veçanërisht kur bëhet fjalë për intimitetin dhe pasionin.  Ata janë në gjendje të lidhen thellë në një nivel fizik, mendor dhe emocional. Megjithatë, Demi është pak më i rezervuar emocionalisht dhe ka një qasje të ngadaltë, të qëndrueshme dhe praktike ndaj dashurisë.

“Kur Demi më në fund thotë ‘të dua’, ata e kuptojnë atë dhe nuk do të ndryshojnë mendje së shpejti”, thotë Semos. “Peshorja mund të jetë pak më e fluturuar. Edhe pse ata i marrin seriozisht marrëdhëniet, ata mund të varen më shumë nga aspektet e romantizuara, si ndjenja e të qenit ‘të dashuruar’ ose koncepti i të qenit me ‘shpirtin tuaj binjak’ pavarësisht nga të gjitha gjasat”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat