Horoskopi i muajit prill 2022 nga astrologia Susan Miller

Life style

Horoskopi i muajit prill 2022 nga astrologia Susan Miller

Më: 1 prill 2022 Në ora: 18:55
Foto ilustrim

Sezoni i Dashit na paraqet një cikël të ri astrologjik, perfekt për të vendosur synime të guximshme dhe për të filluar një kapitull tjetër sipas Susan Miller. Ndryshimi është pothuajse i pashmangshëm falë sezonit të eklipsit duke rënë në fund të muajit.

Romanca dhe marrëdhëniet do të jenë gjithashtu fokusi kryesor i muajit, falë planetëve të dashurisë dhe seksit, Venusit dhe Marsit, që kalojnë në shenjën e ujit ëndërrimtar, me syze ngjyrë rozë, me shenjën e ujit Peshqit dhe disa trupa të tjerë qiellorë që zënë shenjën sensuale tokësore Demi.

Krijimtaria, spiritualiteti dhe rritja personale janë gjithashtu të arritshme, falë një takimi mes Jupiterit me fat dhe Neptunit mistik te Peshqit, që nuk ka ndodhur që nga viti 1856. Konsideroni këtë thirrjen tuaj për t’u përshtatur – dhe në fakt besoni – zemrën tuaj. të cilat mund t’ju shërbejnë mirë gjatë 13 viteve të ardhshme. (Herën tjetër që Jupiteri dhe Neptuni do të takohen në Mars 2035 në Dash.)

Dashi

Ju keni shijuar një shpërthim besimi dhe dëshirë për të komanduar vëmendjen si rezultat i diellit që sjell vitalitet që lëviz nëpër shenjën tuaj për dy javët e fundit, dhe deri më 19 prill, qielli është pak a shumë kufiri për sa i përket sa lart dëshironi t’i vendosni shiritin vetes. Sidomos rreth 1 prillit, kur hëna e re bie në shenjën tuaj, do të jeni të ndezur për të përcaktuar një qëllim ambicioz, ndoshta të lidhur me rrugën tuaj profesionale ose mirëqenien e përgjithshme. Marrja në konsideratë e mirëqenies suaj shpirtërore do të ishte e mençur tani, veçanërisht falë Venusit të orientuar drejt marrëdhënieve dhe sundimtarit tuaj, Marsit që shkon në zonën tuaj shpirtërore, përkatësisht nga 5 prilli në 2 maj dhe 14 prilli deri më 24 maj.

Financat do të jenë gjithashtu para mendjes, veçanërisht kur planeti i komunikimit dhe dielli janë në zonën tuaj të parave. Messenger Mercury do të jetë atje nga 10 deri më 29 prill, ndërsa udhëtimi i diellit zgjat nga 19 prilli deri më 20 maj.

Pavarësisht nëse keni dashur të hulumtoni një ngutje të mundshme anësore, zgjidhni trurin e mentorit tuaj për një drejtim të ri të mundshëm për të çuar biznesin tuaj , ose përpunoni CV-në tuaj për t’ia dërguar atë punëdhënësve të mundshëm, ky mund të jetë një moment super-produktiv për mbledhjen e informacionit. Ju gjithashtu do të krijoni baza të mira për eklipsin e parë diellor të vitit, i cili bie më 30 prill në zonën tuaj të parave. Ju mund ta gjeni veten duke reflektuar se si po vlerësoheni në punën tuaj dhe nëse është koha për të ndryshuar kursin për t’u ndjerë më i shpërblyer.

Demi

Le të jemi të vërtetë, Demi – stina dinamike e Dashit mund të jetë energjike për disa shenja, por mund të ndihet plotësisht e përgjumur për ju, sepse dielli po lëviz nëpër zonën tuaj të spiritualitetit, duke e sjellë fokusin tuaj brenda. Mund të zbuloni se keni pasur seanca terapie ekstra produktive ose ëndrra të gjalla kohët e fundit. Rreth datës 1 të muajit, hëna e re në këtë zonë mund të jetë një mundësi e mrekullueshme për të kanalizuar atë që po mësoni rreth emocioneve të rrënjosura thellë në krijimin e një rruge të re. Së shpejti pas kësaj, koha do të jetë e përshtatshme që edhe ju të ndani se si ndiheni, sepse Afërdita shoqërore, sundimtari juaj, do të jetë në zonën tuaj të miqësisë nga 5 prilli deri më 2 maj, duke e bërë më të lehtë lidhjen me më të afërmit dhe më të dashurit dhe të dërguarin tuaj. Mërkuri është në shenjën tuaj nga data 10 deri më 29 prill, duke përforcuar besimin në mendimet dhe fjalët tuaja.

Dhe ndërkohë që ju jeni përgjithësisht një krijesë e zakonit që do të preferonit t’i përmbaheni qasjeve të kujdesit për veten që keni parë se janë të provuara dhe të vërteta, një hënë e plotë në zonën tuaj rutinë të përditshme më 16, e sunduar nga Venusi, mund të frymëzojë. ju të shikoni regjimin tuaj aktual me një sy më diskriminues. Mund të ndodhë që nuk po merrni të njëjtat rezultate që kishit më parë dhe është koha të mendoni për një mënyrë të re për t’u shfaqur mendërisht, fizikisht dhe emocionalisht.

Çdo rritje rreth të qenit më fleksibël dhe mikpritëse e një perspektive të re do t’ju shërbejë mirë në fund të muajit kur do të ndodhë eklipsi i parë diellor i vitit – në shenjën tuaj, jo më pak – më 30 prill. Ndryshimi masiv mund të jetë afër. duke ndikuar në mënyrën se si po e prezantoni veten dhe marrëdhëniet tuaja më të afërta dhe më të dashura. Por ju keni fuqinë për ta marrë atë me qetësi.

Binjakët

Me diellin që kalon nëpër zonën tuaj të miqësisë deri më 19 prill, jeta juaj shoqërore ka të ngjarë të ketë qenë pikërisht ashtu siç ju pëlqen: super e zënë dhe potencialisht një vorbull e plotë. Dhe rreth 1 prillit, kur një hënë e re emocionuese bie atje, ju do të merrni një dritë jeshile për të ideuar ose për të filluar një ndërmarrje të re grupore. Ndoshta jeni të shtyrë për të planifikuar një pushim veror me miqtë ose po mendoni të bashkoni kokën me kolegët për të dalë me një propozim biznesi. Çfarëdo që dëshironi të realizoni, tani mund të jetë një mundësi për të ecur përpara – dhe për të parë rezultate të lakmueshme në gjashtë muaj.

Mos u habitni shumë nëse filloni të ndiheni pak më pak social duke filluar nga 10 Prilli, sepse sundimtari juaj, lajmëtari Mërkuri, do të jetë në zonën tuaj të spiritualitetit, që është sektori më privat dhe më i ulët i jetës. Pra, më shumë vetë-reflektim dhe pushim mund të ndihen veçanërisht rigjenerues ndërsa kalojmë në sezonin e Demit.

Dijeni se gjithçka është për të mirën më të madhe për t’u përgatitur energjikisht për sezonin tuaj muajin e ardhshëm. Megjithatë, ky muaj nuk ka të bëjë me përgjumjen në asnjë mënyrë. Një moment veçanërisht i ëmbël: Rreth 16 prillit, hëna e plotë ndriçon zonën tuaj të romancës, gjë që mund të ndezë natyrën tuaj vetë-shprehëse dhe ta bëjë më të lehtë për ju të ndani – dhe të përmbushni – dëshirat tuaja.

Gaforrja

Pa dyshim që lënia e shenjës suaj ka qenë shumë në mendjen tuaj ndërkohë që dielli ka lëvizur nëpër zonën tuaj të karrierës. Qoftë nëse jeni duke e shqetësuar për CV-në tuaj ose një propozim emocionues ose duke u biseduar me kolegët e vjetër për mundësitë e mundshme, hëna e re e 1 prillit mund të jetë një moment që ndryshon lojën që katalizon një ëndërr profesionale të gjatë dhe të madhe. Të punosh me të tjerët për të arritur atje ku dëshiron të shkosh është një domosdoshmëri, veçanërisht pasi lajmëtari Mercury zhvendoset në zonën tuaj të miqësisë dhe rrjetit më 10 prill – ku do të qëndrojë deri më 29 – dhe dielli është atje nga 19 prilli deri më 20 maj. E megjithatë, edhe pse mund të shihni një rritje të vrullit, jeni duke u kruar për më shumë.

Imagjinata juaj mund të shkojë e egër më 12 prill, sepse Jupiteri, planeti i bollëkut dhe Neptuni, planeti i spiritualitetit, çiftëzohen në zonën tuaj të aventurës, duke nisur një cikël të ri që do të zgjasë deri në vitin 2035. Ju do të filloni të mënyra se si mund të përmirësoni aftësitë tuaja, të dilni nga zona juaj e rehatisë, të shijoni më shumë rritje personale dhe të përkulni krijimtarinë tuaj gjatë rrjedhës së kësaj faze afatgjatë. Dhe rreth 16 prillit, kur hëna e plotë është në zonën tuaj të shtëpisë, mund të jeni të preokupuar me përpjekjet për të gjetur një ekuilibër më të mirë midis asaj që ju nevojitet nga jeta juaj private dhe publike. Dëgjimi i zërit tuaj të brendshëm është çelësi.

Luani

Me fillimin e muajit, dielli që forcon vitalitetin, sundimtari juaj, ka qenë në zonën tuaj të aventurës për dy javët e fundit, duke ju nxitur të largoheni nga çdo gjë e zakonshme dhe shumë komode. Ju dëshironi të shtrini krahët, të mësoni, të rriteni, ndoshta edhe të mahniteni nga një përvojë që ju hap sytë, qoftë e lidhur me udhëtimin apo arsimimin.

Rreth 1 prillit, hëna e re atje mund t’ju frymëzojë që të angazhoheni në një plan krejtësisht të ri loje, qoftë regjistrimi për një kurs në internet ose marrja e të gjitha rosave me radhë për të rezervuar atë udhëtim që keni ëndërruar për një kohë të gjatë. . Do të gjeni mjaft kënaqësi nga lidhja në një nivel edhe më të thellë me S.O. ose dikush i veçantë, falë Venusit të orientuar drejt marrëdhënieve që kalon në zonën tuaj të intimitetit emocional dhe seksual nga 5 prilli deri më 2 maj.

Në fakt, më 12 prill, kur Jupiteri me fat dhe Neptuni mistik bashkohen atje lart, dijeni se po hyni në një cikël emocionues 13-vjeçar, në të cilin lidhjet tuaja më të afërta mund të jenë një burim frymëzimi i jashtëzakonshëm shpirtëror. Dhe muaji nuk do të ishte i plotë pa shumë veprime edhe në botën tuaj profesionale. Ndërsa dielli i sigurt lëviz nëpër zonën tuaj të karrierës më 19 prill nga 20 maji, ju do të jeni në qendër të vëmendjes dhe do të tërhiqni vëmendjen e njerëzve më të lartë – edhe më shumë se zakonisht. Nëse jeni larguar në rrugën tuaj të destinuar, shpresat tuaja për të lënë përshtypje dhe për t’u njohur për punën tuaj të palodhur mund të përmbushen shumë mirë, veçanërisht rreth 30 prillit kur eklipsi diellor i fuqishëm dhe tronditës godet këtë sektor.

Virgjeresha

Sezoni i Ris sjell vëmendjen tuaj në marrëdhëniet tuaja – madje edhe më shumë se zakonisht – sepse dielli po lëviz nëpër zonën tuaj të partneritetit, duke theksuar çdo lidhje një me një, romantike, platonike apo profesionale. Shanset janë që të keni shijuar këtë atmosferë për dy javët e fundit, dhe rreth 1 prillit, hëna e re bie gjithashtu atje, duke theksuar mundësinë tuaj vjetore për të vendosur një qëllim të fuqishëm në lidhje me mënyrën se si po lidheni me të tjerët.

Dhe ndërsa sundimtari juaj, Venusi i orientuar nga marrëdhëniet, lëviz në zonën tuaj të përditshme rutinore nga 5 prilli deri më 2 maj, ju do të mendoni se si mund t’i shërbeni më të afërmit dhe më të dashurit tuaj. Bisedat rreth të gjithave mund të jenë edhe më të fokusuara nga 11 deri më 29 prill, sapo lajmëtari Mercury të hyjë në zonën tuaj të intimitetit emocional dhe seksual dhe ta bëjë edhe më të lehtë marrjen e bisedave të vazhdueshme në një nivel edhe më të thellë.

Rreth datës 16 prill, kur hëna e plotë bie në shenjën tuaj, mund të ndiheni veçanërisht të ndjeshëm emocionalisht dhe reflektues. Nëse diçka duhet të ndryshojë në mënyrë që të ndiheni më të përqendruar, veçanërisht në marrëdhëniet tuaja më të ngushta, mund të bëni mirë të hapeni për këtë tani. Ky është veçanërisht rasti, sepse disa javë më vonë, më 30 prill, eklipsi diellor bie në zonën tuaj të intimitetit dhe do të zbuloni se një ndryshim i madh – ndoshta edhe mahnitës – në marrëdhënien tuaj më të thellë mund të jetë i nevojshëm për rritjen.

Akrepi

Për dy javët e fundit, dielli i sigurt ka lëvizur nëpër zonën tuaj të rutinës së përditshme, duke nisur aktivitetin rreth shëndetit dhe detyrave të përditshme. Dhe rreth 1 Prillit, ky mund të jetë një fokus edhe më intensiv, falë hënës së re atje. Pavarësisht nëse keni dashur të ktheni një fletë të re në lidhje me kujdesin për veten ose të gjeni më shumë ekuilibër midis punës dhe jetës, do të jeni të fuqizuar për ta bërë atë realitet gjatë gjashtë muajve të ardhshëm.

Në të njëjtën kohë, loja, kreativiteti dhe spontaniteti që keni shijuar gjatë gjithë sezonit të Peshqve nuk kanë mbaruar fare, sepse Venusi i ëmbël, planeti i marrëdhënieve, lëviz nëpër shenjën e shokut të ujit dhe në zonën tuaj romantike dhe të vetë-shprehjes nga 5 prilli deri më 2 maj dhe shko Marsi, një nga bashkësundimtarët tuaj, i bashkohet partisë nga 14 prilli deri më 24 maj. Nga ana tjetër, ky mund të jetë një muaj sa çuditshëm aq edhe plot me momente spontane të avulluara mes jush dhe Dikush i veçantë.

Nëse kjo nuk tingëllon si theks i mjaftueshëm ndaj dashurisë dhe lidhjes këtë muaj, dielli i sigurt lëviz nëpër zonën e partneritetit tuaj nga 19 prilli deri më 20 maj, duke rritur aftësinë tuaj për të lëvizur topin përpara drejt objektivave një për një, pavarësisht nëse kjo është duke trajtuar detyrat financiare me OS-në tuaj ose zbutje mbi shkëmbinjtë me një BFF. Dhe rreth 30 prillit, kur eklipsi i parë diellor i vitit zbret atje, ju mund të përjetoni një tronditje të madhe – fillimin e një epoke të re – brenda një prej marrëdhënieve tuaja më të ngushta. Është koha për të menduar se si sensi juaj i vetvetes forcohet ose komprometohet brenda kësaj lidhjeje – dhe bëni lëvizjen tuaj të radhës në përputhje me rrethanat.

Shigjetari

Sezoni i Dashit mund të jetë një gëzim i mbushur me argëtim, plot me shumë flirt, kreativitet dhe spontanitet, i cili padyshim i përshtatet personalitetit tuaj të zjarrtë, Sag, dhe kjo falë faktit që dielli lëviz nëpër zonën tuaj të romancës dhe të vetë-shprehjes. . Rreth 1 prillit, hëna e re bie gjithashtu atje, kështu që nëse jeni duke menduar për një projekt artistik në të cilin do të dëshironit të zhyteni, duke dashur të përmirësoni profilet e aplikacionit tuaj të takimeve ose të shfrytëzoni një shans dhe të detajoni një fantazi të fundit në e dashura jote, kjo ngjarje dinamike hënore është një mundësi e ëmbël për ta bërë këtë.

Dhe ndërsa nuk mund të mos jesh gjithmonë plot epshet, vetëm pak ditë më vonë, më 5 prill, Afërdita e orientuar drejt marrëdhënieve zhvendoset në zonën tuaj të shtëpisë ku do të qëndrojë deri më 2 maj, kështu duke u endur pranë shtëpisë. me mjaltin ose me të dashurit tuaj mund të jetë veçanërisht tërheqës.

Në fakt, me sundimtarin tuaj, Jupiterin me fat që çiftëzohet me Neptunin shpirtëror në zonën tuaj të shtëpisë më 12 prill dhe duke nisur një cikël frymëzues që zgjat 13 vjet, ju do të mendoni për rrënjët dhe folenë tuaj dhe do të mendoni se si mund ta nxirrni kënaqësinë më shpirtërore nga kjo fushë e jetës suaj. Nëse kjo ju duket pak dërrmuese, kini parasysh se gjysma e dytë e muajit mund t’ju ketë në barërat e këqija në punët e përditshme dhe palestër, falë lëvizjes së diellit nëpër zonën tuaj të mirëqenies nga 19 prilli deri më 20 maj. Rreth datës 30 prill, kur eklipsi diellor të bjerë atje, do të jetë koha për të menduar ndryshimet që duhet të ndodhin për t’ju mbajtur të ndiheni të shëndetshëm dhe të përqendruar.

Bricjapi

Duke qenë kaq i orientuar drejt qëllimit dhe i shtyrë, mund të jetë e vështirë për ju të ngadalësoni dhe të shijoni kënaqësitë e familjes, Kap, por ndërsa dielli i sigurt lëviz nëpër zonën tuaj të shtëpisë – gjë që ka bërë gjatë dy javëve të fundit – ju keni një mundësi të ëmbël për ta bërë këtë. Dhe rreth 1 Prillit, hëna e re atje ju ofron një shans për të hyrë brenda dhe për të fituar qartësi rreth asaj që dëshironi me të vërtetë nga jeta juaj e brendshme.

Mund të jetë koha për të nisur një kapitull krejtësisht të ri në të cilin ndiheni më të ekuilibruar ndërsa jeni në rrugën tuaj profesionale dhe kujdeseni për mirëqenien tuaj emocionale. Pasi Venusi i ëmbël, planeti i marrëdhënieve, kalon nëpër zonën tuaj të komunikimit nga 5 prilli deri më 2 maj, ndarja e mendimeve tuaja me miqtë dhe të dashurit vjen më natyrshëm.

Mund të prisni që të fillojë një atmosferë më shumë ahengje, krijuese dhe argëtuese sapo lajmëtari Mercury të rrëshqasë në zonën tuaj të romancës më 10 prill, ku do të qëndrojë deri më 29. Pa dyshim që keni kërkuar më shumë mundësi për të përdorur imagjinatën tuaj mbi mendjen tuaj racionale dhe për t’u besuar impulseve tuaja artistike, dhe sezoni i Demit mund t’ju ofrojë pikërisht këtë, sepse dielli i sigurt lëviz në zonën tuaj të vetë-shprehjes nga 19 prilli deri më 20 maj. Rreth 30 prillit, kur eklipsi diellor aktivizon këtë fushë të jetës suaj, mund të jetë i nevojshëm ndryshimi brenda një marrëdhënieje – romantike apo profesionale. Ju do ta dini në zemrën tuaj se është koha për të përqafuar një ndërrim.

Ujori

Ndërsa dielli që sjell vitalitet lëviz nëpër zonën tuaj të komunikimit – siç ka bërë gjatë dy javëve të fundit – kurioziteti juaj rritet dhe jeta juaj shoqërore është edhe më e këndshme se zakonisht. Ju ka të ngjarë të keni pasur shumë ftesa për t’u shoqëruar me miqtë ekzistues dhe së shpejti do të keni mundësi për të bërë të reja – potencialisht rreth 1 prillit kur hëna e re bie gjithashtu në atë zonë. Me fjalë të tjera, ju jeni duke lulëzuar.

Për më tepër, nëse keni pasur ide për të ndryshuar rrjedhën tuaj të të ardhurave ose keni mësuar më shumë rreth tregjeve në zhvillim për të investuar, tregtimi i shënimeve me miqtë dhe lidhjet mund të ndodhë edhe më organik se zakonisht, pasi Venusi i orientuar drejt marrëdhënieve kalon nëpër zonën tuaj të parave. nga 5 prilli deri më 2 maj. Mos hezitoni të vraponi me një plan loje të guximshme dhe imagjinative, veçanërisht rreth 12 prillit kur Jupiteri me fat dhe Neptuni mistik bashkohen në atë sektor, duke nisur një cikël 13-vjeçar që mund të nxisë rritjen shpirtërore në lidhje me ndaj vlerave tuaja.

Rreth 16 prillit, hëna e plotë bie në zonën tuaj të aventurës dhe të njëjtat rutina të vjetra mund të fillojnë t’ju dëmtojnë emocionalisht. Shkundni gjërat duke eksploruar se si mund të merrni aftësi që do t’ju përgatisin për një rrugë të re karriere apo edhe thjesht një plan pushimesh që mund t’ju bëjë të ndiheni të rifreskuar dhe të përtërirë. Dhe dy javë më vonë, kur eklipsi diellor bie në zonën tuaj të shtëpisë më 30 prill, duke u shtyrë për të shkuar brenda dhe për të reflektuar mbi të kaluarën – dhe ndoshta edhe plagë të thella emocionale – mund t’ju sjellë në fund një ndjenjë shërimi dhe optimizmi për të ardhmen.

Peshqit

Ndërsa kaluam në sezonin e Dashit muajin e kaluar, dhe dielli filloi udhëtimin e tij nëpër zonën tuaj të parave, fokusi juaj u zhvendos nga marka juaj personale në rritjen e të ardhurave tuaja. Rreth 1 Prillit, kur hëna e re bie në atë sektor, ju mund të vendosni një qëllim të fuqishëm të lidhur. Pavarësisht nëse ndiheni sikur talentet dhe energjia juaj nuk vlerësohen siç duhet, ose jeni gati ta çoni biznesin tuaj në një nivel tjetër, ky mund të jetë një moment dinamik për të fituar qartësi dhe për të ndërmarrë veprime fillestare.

Ju gjithashtu duhet të ndiheni mjaft të fuqizuar nga fakti që sezoni juaj nuk ka përfunduar vërtet, falë Venusit që sundon marrëdhëniet në shenjën tuaj nga 5 prilli deri më 2 maj dhe të shkoni atje Marsin nga 14 prilli deri më 24 maj. Çfarë kjo do të thotë: Bota po flet gjuhën tuaj të dashurisë dhe po ëndërron si një mënyrë për të çuar topin përpara drejt qëllimeve të tyre, duke ju vënë në një pozicion të fuqishëm dhe të ditur.

Dhe do të shijoni një nga momentet më me fat të vitit – ndoshta dekadën, seriozisht – më 12 prill, kur Jupiteri me fat çiftëzohet me Neptunin shpirtëror, sundimtarin tuaj, në shenjën tuaj. (Hera e fundit që ndodhi kjo ishte në vitin 1856!) Këta planetë që luajnë fuqi nisin një cikël 13-vjeçar të lidhur me spiritualitetin, artin dhe ëndrrat, të gjitha të aromatizuara me energjinë e Peshqve. Pavarësisht nëse keni dashur të prekni anën tuaj krijuese ose të bëni përparime në shërimin ose rritjen tuaj personale, mund ta kuptoni atë që dëshironi të arrini dhe të filloni ta bëni atë realitet tani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat