Çiftet që kalojnë shumë kohë së bashku janë më të lumtur

Life style

Çiftet që kalojnë shumë kohë së bashku janë më të lumtur

Më: 2 prill 2022 Në ora: 16:22
Foto ilustrim

Çiftet që njihen me njëri-tjetrin më gjatë janë më të lumtur.

Nga një studim i realizuar nga Universiteti i Kalifornisë, me çifte që kanë 13 vite martesë doli se ato çifte që janë të martuara më gjatë me njëri-tjetrin kanë gjasa të shfaqin dashuri më shumë dhe të mos kritikojnë.

James Preece, një ekspert i marrëdhënieve, thënë se çiftet që kanë qenë së bashku më gjatë në martesa  kanë më pak gjasa të grinden.

“Sa më e  gjatë të jetë lidhje e juaja, aq më shumë do të bëheni” sinkronizuar”, ka thënë ai, për “The Indenpendent”.

Sheela Mackintosh Stewart, konsulente martesore, tha se çiftet që kanë kaluar problemet në fazat e hershme të martesës së tyre janë në gjendje të të jetojnë së bashku më gjatë dhe të jenë më të lumtur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat