Bëheni nuse këtë vit, ja disa modele të vellove nga Elie Saab

Life style

Bëheni nuse këtë vit, ja disa modele të vellove nga Elie Saab

Më: 9 prill 2022 Në ora: 07:12
Elie Saab

Koleksoni i ri i disenjatorit libanez Elie Saab dedikuar nuseve, për sezonin pranverë 2023, personifikon momente të përsosura kalimtare, të nxjerra nga natyra, nga e kaluara e deri te romantizmi. Çdo fustan që ka punuar Eli Saab është një lloj arti në vete.

Sipas këtij disenjatori, gruaja është qendra e kryeveprës, hyjnore, e cila përshkon dritën në rrethin e saj.

Elie Saab, punën në fushën e modës e filloi në fillim të viteve të 80-ta, ndërkaq ka specializuar në veshjet dedikuar nuseve. Ai krijon disajne me materiale të shtrenjta, si me gurë të çmuar Svarovski e perla.

Ai është arabi i parë që u pranua në trupin qeveritar francez të industrisë së modës.

Saab, në vitin 2016 u paraqit si vlerësues në Project Runway Middle East.

Prej vitit 2017, koleksionet e tij shiten në Paris, Londër e Bejrut.

Ai realizon edhe veshje të tjera.

Kate Middleton në vitin 2019, në një garë me kuaj të familjes mbretërore pati të veshur një disajn të Saab. Kjo ishte hera e parë që Saab realizon disajn për një anëtare të familjes mbretërore.

Sot, veshjet që realizon Saab çmohen nga yje të njohur botëror

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat