Çfarë tregon lloji i ëmbëlsirave që pëlqen për personalitetin tënd

Life style

Çfarë tregon lloji i ëmbëlsirave që pëlqen për personalitetin tënd

Më: 24 prill 2022 Në ora: 19:07
Foto ilustrim

Ju pëlqejnë ëmbëlsirat kur janë të athëta? Apo preferoni çokollatat e ëmbla?

Nëse ju pëlqejnë ëmbëlsirat e athëta ka të ngjarë të jeni ektrovertë. Sipas një sondazhi me 2000 adhurues të ëmbëlsirave, preferenca e një personi për disa ëmbëlsira mund të flasë shumë për personalitetin ose zgjedhjet e stilit të jetesës. Përveç të qenit ekstrovertë (59%), shumica e adhuruesve të ëmbëlsirave të athëta gjithashtu e identifikuan veten si “gallatë” dhe "sarkastikë".

Ndërkohë, adhuruesit e çokollatës në masë të madhe e përshkruanin veten si “optimistë” (76%) dhe “të turpshëm” (67%). Adhuruesit e gjërave me mente, me një shumicë prej 78%, thanë se ishin "të menduar".

I kryer nga OnePoll në emër të kompanisë së ëmbëlsirave Jelly Belly, sondazhi hulumtoi më thellë në zakonet dhe besimet e adhuruesve të ëmbëlsirave.

Njerëzit që hanë karamele çdo ditë kishin më shumë gjasa të identifikoheshin si "bufat e natës" në vend të "zogjve të mëngjesit" (43% vs 17%). Dy të tretat e adhuruesve të peltes me shije portokalli (ëmbëlsirë si qull i trashë) pëlqenin të dilnin vullnetarë në kohën e tyre të lirë (67%) - nga ata që pëlqenin më shumë shijen e qershisë, 79% identifikohen si introvertë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat