Mënyra e lehtë për të ndaluar humbjen e ngjyrës së rrobave të errëta duke përdorur një metodë të thjeshtë me kripë

Life style

Mënyra e lehtë për të ndaluar humbjen e ngjyrës së rrobave të errëta duke përdorur një metodë të thjeshtë me kripë

Më: 26 prill 2022 Në ora: 14:09
Foto ilustrim

Rrjete sociale janë të mbushura me metoda për t’ju ndihmuar të jetoni një jetë më të lehtë dhe më të organizuar.

Pavarësisht nëse keni nevojë për një sistem më efikas lavanderie, një mënyrë më të lehtë për të prerë domatet ose një metodë për rregullimin e shtratit tuaj, TikTok ka diçka gati.

Një eksperte pastrimi e quajtur Chantel Mila, zbuloi “tre metoda të lehta të jetës që do të dëshironit t’i provonit më herët”.

Mbushësi i telefonit

Nëse keni qenë ndonjëherë në shtrat dhe keni luftuar për të arritur kordonin e mbushësit të telefonit që është hedhur në dysheme, metoda e parë e Chantel është për ju. Ajo tha të merren grepa të vegjël me shkop, më pas mund ta rrëshqitni kabllon e mbushësit drejt e mbi grep, në mënyrë që të jetë gjithmonë në dispozicion.

Çarçafë

Nuk ka asgjë më të keqe se një shtrat i rregulluar bukur me çarçafë të mbuluar me rrudha. Sado fort t’i tërheqni, çarçafët me rrudha gjithmonë e bëjnë të gjithë shtratin të duket paksa i çrregullt. Megjithatë, në vend që të kaloni telashe për t’i rregulluar me avull ose hekurosje, Chantel tha që ju mund t’i spërkatni ato me ujë çezme. Ajo tregoi se sa mirë funksionoi kjo me vetëm disa spërkatje.

Kripa

Këshilla e saj e fundit ishte për të gjithë ne që zbulojmë se rrobat tona të errëta vazhdimisht humbasin ngjyrën e tyre pas një cikli larjeje. Për të zgjidhur këtë problem, Chantel tha që të shtoni ½ filxhan kripë në lavatriçen tuaj. “Kripa ndihmon në mbylljen e ngjyrave. Funksionon shumë mirë”, shtoi ajo në komente.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat