Kërkesa e çuditshme erotike/ Gruaja në siklet - partneri i kërkon ‘treshe’ me…!

Life style

Kërkesa e çuditshme erotike/ Gruaja në siklet - partneri i kërkon ‘treshe’ me…!

Nga: B.S. Më: 16 maj 2022 Në ora: 22:29
Foto ilustrim

Një grua 49 vjeçare ka rrëfyer një problem të saj me të dashurin e saj.

Ajo për psikologen e “The Sun” ka treguar kërkesën e çuditshme të partnerit të saj, për të bërë treshe me një person trans seksual, përcjell “Bota sot”.

Gruaja thotë se po ndihet në presion të vazhdueshëm nga partneri i saj, i cili këmbëngulë për këtë gjë.

E gjendur në një situatë të tillë, 49 vjeçarja kërkoi ndihmën e psikologes për zgjidhjen e këtij problemi.

Rrëfimi i plotë

Dashuria e jetës sime po më lutet për një treshe që nuk e dua - dhe personi tjetër që ai ka në mendje është trans.

Ne jemi bashkë prej 23 vitesh dhe kemi dy fëmijë.

Unë jam një grua 49 vjeç dhe ai është 53. Ne kemi një marrëdhënie dhe një jetë të mirë seksuale.

Atij gjithmonë i ka pëlqyer të shikojë pornografi dhe ne shpesh shijojmë filma për të rritur së bashku.

Por kohët e fundit ai është larguar drejt transpornografisë, për të cilën nuk kam asnjë interes.

Tani ai është i fiksuar për të pasur një përvojë të tillë.

Unë jam në panik sepse nuk më pëlqen një eksperiencë e tillë

Gjatë dy muajve të fundit, ai ka vazhduar të insistojnë me kërkesën e tij. Unë gjithmonë e refuzoj atë, por ai nuk po heq dorë

Ai thotë se nuk do të më lërë dhe këmbëngul se nuk është gay, por thotë se duhet të përjetojë seks me dikë trans "vetëm një herë".

Jam përpjekur ta bind se kjo është vetëm një fantazi dhe ai duhet të largohet prej saj.

E di që seksi me vetëm një person për 20 vjet mund të jetë i mërzitshëm dhe nuk mendoj se dukem aq mirë.

Ai ka qenë i pabesë dy herë më parë, me femra të ndryshme.

Unë nuk dua ta humbas atë dhe do të doja që thjesht të mund të bashkohesha me fantazinë e tij, por nuk mund ta përballoj atë.

Ai thotë se nuk dëshiron të jetë përsëri i pabesë, por ndihem e bllokuar.

Nëse e lë të shkojë përpara, jam i bindur se do ta humbas. Nëse nuk e jap bekimin tim, mendoj se ai do të vazhdojë dhe do ta bëjë gjithsesi. Unë jam në copa.

Përgjigja e psikologes: Le të jemi shumë të qartë se askush nuk duhet të bëjë asgjë seksualisht me të cilën nuk është plotësisht rehat.

Ju lutemi mos e fajësoni veten për nxitjet e partnerit tuaj. Këto nuk kanë të bëjnë me ndonjë papërshtatshmëri në emrin tuaj.

Mund të them që keni vetëbesim shumë të ulët. Tradhtitë e së kaluarës së të dashurit tuaj dhe oreksi për këtë lloj pornografie po dëmtojnë seriozisht besimin tuaj.

I dashuri juaj mund të jetë i varur nga pornografia, e cila tani ka filluar të ndikojë seriozisht në marrëdhënien tuaj.

Ju lutemi flisni me të dhe shpjegoni se si kërkesat e tij po rrezikojnë marrëdhënien tuaj dhe jetën familjare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat