Rrëfen 28 vjeçarja: Bëj seks të egër me kolegun e punës, por jam e fejuar me dikë tjetër..

Life style

Rrëfen 28 vjeçarja: Bëj seks të egër me kolegun e punës, por jam e fejuar me dikë tjetër..

Nga: Bota sot Më: 17 maj 2022 Në ora: 22:27
Foto ilustrim

Dita ime e dasmës është gjashtë muaj larg dhe megjithatë ndihem një rrëmujë. Unë jam një grua 28 vjeçe dhe kam katër vjet që jam me të fejuarin tim.

E Dashur psikologe: Unë kam bërë seks me një djalë në punë, madje disa herë dhe kjo nuk është sjellja që do të prisnit nga një nuse e ardhshme.


Ai është 31 vjeç dhe është një djalë i bukur, por unë kam filluar ta shoh jetën me të shumë të papritura. Unë punoj për një kompani sigurimesh dhe një djalë i ri na u bashkua në departamentin tonë të IT-së. Unë kisha probleme me laptopin tim dhe ai u dërgua të më ndihmonte. Dukej se klikuam menjëherë. Ai ka një stil të shkëlqyeshëm dhe një buzëqeshje të keqe. Më pëlqen moda, kështu që fola me të për stilistët e tij të preferuar, ndërsa ai rregullonte kompjuterin tim.

Biseduam për një orë dhe më pëlqeu aq shumë sa më erdhi keq që arriti të rregullonte kompjuterin. Më vonë ai më dërgoi një mesazh duke më pyetur nëse do të kisha ndonjë problem tjetër dhe më tha ta telefonoja nëse kisha nevojë për ndonjë gjë. Ai vendosi emoji-n e syrit në fund të mesazhit të tij, gjë që më rrokullisi barkun. Teksti tjetër thoshte: "Po nxiton në shtëpi apo të pëlqen një pije?" Nuk kisha nevojë të pyesja dy herë. Shkuam në një bar vere dhe ndamë një shishe. Më pas, ai më ftoi të kthehesha në shtëpinë e tij - më tha se ishte 34 vjeç dhe jetonte me partneren e tij afatgjatë, por ajo ishte larg me prindërit e saj.

Sapo arritëm në shtëpinë e tij, ai menjëherë filloi të më puthte.

Kisha pirë disa pije, por e dija mirë se çfarë po bëja kur e lejova të më hiqte rrobat.

Ne bëmë seks dhe ndihesha kaq ndryshe dhe aventureske dhe bëra gjëra që nuk i kisha bërë kurrë më parë.

Që atëherë e tutje, ne filluam të bëjmë seks rregullisht. Ne kemi bërë seks dy herë që atëherë dhe kemi rënë dakord që është pak argëtuese.

Ne nuk duam të kemi ndjenja për njëri-tjetrin, por ai është një barazim për mua.

Çfarë duhet te bej?

Psikologia përgjigjet: Mendimi im është se ju tashmë po zhvilloni ndjenja për të. Jeni të dy në një marrëdhënie të përkushtuar dhe tradhtia nuk është kurrë zgjidhja.

Nëse i fejuari juaj nuk është njeriu i ëndrrave tuaja, atëherë mos u martoni me të.

Ju duhet të jeni plot gëzim për martesën tuaj të ardhshme dhe nëse koka juaj është diku tjetër, atëherë ai nuk është i duhuri për ju.

Të vazhdosh të tradhtosh nuk është e drejtë për të fejuarin.

Ndaloni lidhjen tuaj me djalin e IT-së përpara se të keni dy të merreni me dy lidhje të prishura. .

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat