Metoda gjeniale që duhet ta përdorni kur hapni kanaçet për të mos thyer thonjtë

Life style

Metoda gjeniale që duhet ta përdorni kur hapni kanaçet për të mos thyer thonjtë

Më: 18 maj 2022 Në ora: 14:19
Foto ilustrim

Nuk ka asgjë më të keqe se sa të përpiqesh të hapësh një kanaçe me ushqim gjatë gatimit të darkës dhe të thyesh aksidentalisht një thua.

Por një grua ka shpikur një metodë të shkëlqyeshme për të parandaluar që kjo të ndodhë – dhe është quajtur si një ndryshim i lojës.

Ajo shkoi në TikTok për të treguar metodën e zgjuar, duke demonstruar në një kanaçe.

Në vend që të përdorte gishtat e saj për ta hapur, ajo rrëshqiti dorezën e lugës sa më shumë që shkonte nëpër unazë. Më pas ajo ngriti dorezën në mënyrë që pjesa e rrumbullakosur e lugës të qëndronte në skajin tjetër – duke hapur në mënyrë efektive kanaçen.

Pasi tërhiqej unaza ishte hapur, ajo ngriti lugën në mënyrë që doreza ngriti kapakun lart dhe kutia ishte plotësisht e hapur. Videoja është shikuar më shumë se 4,5 milionë herë, dhe njerëzit shkuan shpejt në seksionin e komenteve për të lavdëruar gruan për ndarjen e metodës. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat