Si ta fshihni barkun me bikinin e duhur dhe të ndiheni gjithmonë në formë

Life style

Si ta fshihni barkun me bikinin e duhur dhe të ndiheni gjithmonë në formë

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 07:01
Foto ilustrim

Për të pasur një dukje perfekte dhe për të mbajtur trupin në formë, vajzat zgjedhin të ndjekin rrugë të ndryshme. Ka nga ata që mbajnë dietë, nga ata që i bashkohen palestrës dhe nga ata që shpresojnë në mënyrë të pariparueshme për një shenjë hyjnore që do të bëjë që barku dhe disa ”probleme” të zhduken përgjithmonë. Çështja është se kur shkoni në plazh, fshehja e “problemeve” është vërtet e vështirë, ndonjëherë bëhet e pamundur.

Ndërsa, nga njëra anë, në sezonin e dimrit  pulovrat dhe pantallonat, mund të ndihmojnë për të kamufluar zonat kritike dhe për të përmirësuar ato më të mirat, nga ana tjetër, në sezonin e verës nuk është kështu me rrobat e banjës sepse në fund të fundit, kur shkoni në plazh, ju jeni praktikisht me të brendshme. Po sikur t’ju thonim se ekzistojnë modele të  ndryshme rroba banje që edhe nëse nuk bën mrekulli, i ndihmon femrat që nuk ndihen rehat me bikini ta jetojnë verën më të qetë dhe më të lumtura? Ja disa prej tyre:

 Bikini me bel të lartë

Për të fshehur barkun, këshillohet të zgjidhni pantallona të shkurtra me bel të lartë, në mënyrë që të racionalizoni dhe konturoni më mirë barkun, por kini kujdes, është gjithmonë mirë të zgjidhni diçka të butë dhe të mbështjellë, të lehtë dhe komode, sepse disa propozime të momentit priren të jenë shumë të prera, shumë të ngushta apo edhe shtypëse.

 Body me dy pjesë

Zakonisht rekomandohet për gratë shtatzëna sepse ndihmon për t’u ndjerë rehat, për shkak të rritjes së barkut, body me dy pjesë janë rroba banje perfekte për të shmangur shfaqjen e barkut që nuk është në formë të shkëlqyer.

 Rroba banje të ndara

Rrobat e banjës të ndara janë në modë. Shumica e modeleve në qarkullim janë shumë të thjeshta, praktikisht një pjesë e vetme e shtrirjes me qepje përgjatë skajeve, të cilat mund të theksojnë siluetën. Këto modele bazë nuk janë aspak të mira për ato me pak rrumbullaksi apo edhe për ato që janë të holla, por kanë gjoks të madh sepse të qenit pa suporte ka tendencë vetëm të rrafshojë dekoltenë. Pra, kujdes se ҫfarë zgjidhni!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat