Ja si t’i hiqni njollat e verdha në jastëk

Life style

Ja si t’i hiqni njollat e verdha në jastëk

Më: 27 qershor 2022 Në ora: 17:32
Foto ilustrim

Përveç heqjes së njollave të verdha të djersës në jastëk, mund t’i trajtoni ato edhe me pastë sode bikarbonati dhe me ujë

Dihet se djersitja shkakton njolla të verdha të forta në jastëkë, prandaj ekspertët nga “Life Hacker” thonë se ato mund të jenë rezultat i çdo lagështie: flokë të yndyrshëm ose të lagur, grim ose produkte për kujdesin e lëkurës.

Pasi te vini re ndryshim në ngjyrë duhet të provoni menjëherë t’i eliminoni njollat, sepse sa më shumë që të qëndrojnë aq më e vështirë do jetë largimi i tyre dhe.

Sipas “Life Hacker”, përveç heqjes me mjete për largimin e tyre mund t’i trajtoni edhe me pastë sode bikarbonati dhe ujë.

Pas kësaj, duhet të lani jastëkët, duke u kujdesur që të ndiqni udhëzimet e kujdesit në etiketë dhe të shtoni gjysmë filxhani zbardhues dhe gjysmë filxhani boraks (kripë acid borik) në rrobalarëse.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat