“Përfunduan duke bërë seks në divan”/ 29 vjeçari rrëfen tradhtinë e të dashurës me vëllain e tij- nuk e fal kurrë

Life style

“Përfunduan duke bërë seks në divan”/ 29 vjeçari rrëfen tradhtinë e të dashurës me vëllain e tij- nuk e fal kurrë

Nga: Bota Sot Më: 28 qershor 2022 Në ora: 22:31
Foto ilustrim

Kur vëllai im më pyeti nëse ai mund të flinte në dyshemenë time, unë e mirëprita.

E dashur psikologe: Mbarova me të dashurën time pasi zbulova se ajo kishte bërë seks me vëllain tim.

Pra, pse, pesë vjet më vonë, më mungon ende ajo?

Kam festuar fort, kam shkuar në fundjava të rënda djemsh dhe jam futur në punë - por kam ngecur tek ajo.

Unë jam 29 vjeç dhe ajo është 27 - në të njëjtën moshë si vëllai im.

Ishim shumë mirë bashkë dhe në heshtje mendova se do të ishim bashkë për gjithë jetën.

Ajo është një bukuroshe natyrale, nuk grimohet shumë dhe është kaq e shkujdesur.

Ne u takuam kur ndamë një shtëpi në Londër së bashku me disa miq.

Kur vëllai im më pyeti nëse ai mund të flinte në dyshemenë time, unë e mirëprita.

Një natë, disa prej nesh vendosëm të dilnim natën në muzikë live, por vëllai im nuk e pranoi pasi ishte i lodhur dhe e dashura ime nuk mund të vinte  sepse punonte deri vonë.

Vura re se ajo ishte me humor gjatë ditëve në vijim. Vëllai im nuk ishte shumë mirë - më pas njoftoi se kishte gjetur banesë diku tjetër për të jetuar dhe se do të largohej atë natë. Megjithatë, nuk e mora me mend derisa u përballa me të dashurën time.

Per filloi të Ftillohet kur ajo tha: "Epo, çfarë të ka thënë saktësisht?"

Menjëherë pas kësaj, e vërteta doli në shesh. Ajo tha se i vinte keq dhe se ai erdhi ajo ndërsa po shikonin një film atë mbrëmje.

Ata përfunduan duke bërë seks pikërisht aty në divan. Ajo u pendua dhe më lutej për një mundësi tjetër.

Pranimi i fajit nuk e mbulon atë. U largova javën tjetër dhe i thashë se nuk doja ta shihja më.

Problemi është se, vite më pas, unë ende mendoj se sa shumë e dua atë.

Unë dhe vëllai im shihemi vetëm në tubime të mëdha familjare.

E godita me grusht në fytyrë kur e pashë më pas, dhe edhe pse ai kërkoi falje, "që ishte idiot" nuk mund ta falë kurrë.

Përgjigjja e psikologes: Ahengjet dhe fundjavat e djemve janë shpërqendrim nga përballja me lëndimin - por në aspektin e trajtimit të duhur me të, në mënyrë që të mund të ecësh përpara, ato nuk do të ndihmojnë.

Jeni tradhtuar nga dy persona që duhet të ishin pranë jush, ndaj keni shumë për të përpunuar.

Ndërsa ju keni pak zgjedhje me vëllain tuaj - si pjesë e familjes tuaj ai do të jetë gjithmonë pjesë e jetës suaj - nuk ka nevojë që ish-i juaj të jetë ende i përfshirë me ju.

Ju po mendoni vetëm të rindizni marrëdhënien tuaj sepse jeni të bllokuar emocionalisht.

Nëse doni të përballeni me lëndimin, ua rekomandoj të takoheni me një psikolog.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat