Horoskopi për ditën e enjte, 30 qershor 2022

Life style

Horoskopi për ditën e enjte, 30 qershor 2022

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 06:07
Foto ilustrim

DASHI

Lajme të mira po vijnë dhe një periudhë qetësie më e madhe falë ndikimeve të Mërkurit dhe Venusit: me këta dy planetë në krah, favorizohen njohjet e reja (kjo është arsyeja pse absolutisht nuk duhet të mbylleni në shtëpi dhe të izoloheni) por edhe përpiquni të përdorni arsyen pa qenë shumë impulsivë, rreziku për të bërë zgjedhjen e gabuar është gjithmonë afër. Në punë duhet të merrni një vendim dhe nuk mund të gaboni, sidomos sot gjërat nuk po shkojnë ashtu siç do të dëshironit dhe diçka duhet rregulluar. Më mirë ta shtyni nëse nuk jeni të sigurt.

DEMI

Kjo është padyshim një periudhë e mirë për sferën sentimentale, dashuria mbyllet me stil këtë muaj: kjo do të thotë se ata që duhet të rikuperojnë një histori janë mirë dhe ata që, nga ana tjetër, tashmë kanë një histori dashurie që funksionon janë super. Beqarët do kenë gjithashtu shanse të mira për të bërë takime interesante. Në punë, megjithatë, duhet të përpiqeni të bëni zgjedhje më të mira dhe të mendoni mirë përpara se të veproni, çelësi është të gjeni një ekuilibër midis instinktit dhe racionalitetit!

BINJAKËT

Edhe ju, si miqtë e Dashit, mund të mbështeteni te Merkuri dhe Venusi i favorshëm, në këto kushte mund të filloni me të vërtetë të rikuperoni dhe të fitoni një pjesë të terrenit që keni humbur kohët e fundit. Gjëja e parë që dëshironi të bëni është të rifitoni besimin në dashuri, të përpiqeni të përjetoni emocione të bukura (ose aventura nëse nuk keni ndërmend të filloni një histori serioze) dhe të mbushni zemrën me qetësi. Do të dëshironit një shpërblesë edhe në punë por këtu nuk do të jetë aq e lehtë për ta marrë atë, do të duhet të bëni kujdes që të mos jeni shumë të paduruar.  GAFORRJA

Lajm i mirë në lidhje me dashurinë: Hëna është në anën tuaj dhe ka të reja që do të vijnë, zgjedhje të shkëlqyera për të bërë në fund të korrikut. Pastroni mendjen tuaj nga mendimet e padobishme ose të papërshtatshme dhe përqendrohuni në atë që duhet bërë (ose të paktën dëshironi të ndodhë) dhe jo vetëm në botën e dashurisë. Në punë, në fakt, periudha është shumë interesante dhe mund të merrni më shumë nga sa prisnit. Por përpiquni të ribalanconi shpenzimet.

LUANI

Është e vërtetë që krenaria shpesh ju ka shtyrë të bëni zgjedhjen e duhur, si dhe ju ka dhënë forcë për t’u përballur me diçka / dikë ose për të zgjidhur një problem, por në dashuri do të ishte më mirë ta linit mënjanë sepse në përgjithësi ju ka shkaktuar probleme. Dialogu në këto raste është gjithmonë zgjidhja më e mirë, dëgjoni nevojat e të tjerëve dhe gjeni një pikë takimi që askush të mos jetë i pakënaqur. E njëjta gjë vlen edhe për punën. Mos u mbyllni në vete dhe hapuni për takime dhe bashkëpunime të reja. 

VIRGJËRESHA

Ju ende mund të mbështeteni në një qiell të mirë këtë javë, udhëtimet dhe lëvizjet janë të preferuara në përgjithësi: prandaj krijoni hapësira të bollshme për pushime, dalje në mbrëmje, miqësi dhe shoqërim. Gjithmonë në plan të parë energjia, entuziazmi dhe madje edhe një ekuilibër i mirë emocional do të fshijnë pak rezistencë emocionale apo kontradikta që kohët e fundit mund të kenë krijuar disa probleme dhe të kenë acaruar disa situata personale. Po shkoni nga e mira në më të mirën dhe e diela do të jetë dita më e mirë e javës, një kohë e shkëlqyer për erotizëm dhe për të kapur një mundësi të rëndësishme!

PESHORJA

Ka njëfarë hutimi në fushën sentimentale, por mos u shqetësoni, Venusi është në anën tuaj dhe do t’ju ndihmojë të pastroni mendjen. Ka diçka nga e kaluara që përpiqet të rishfaqet ose, më thjesht, dëshironi ta përkufizoni një herë e mirë dhe ta lini mënjanë. Gjithçka pa harruar se jeni plot angazhime pune, jeni në një fazë kreativiteti dhe planifikimi të madh. Ndoshta thjesht rregullimi i gjërave për të po flasim mund t’ju ndihmojë të rikuperoni qetësinë dhe të jeni më të përqendruar!

AKREPI

Hëna është në anën tuaj, si dhe Dielli: dashuria po shkon mirë, por ju duhet të qartësoni zemrën tuaj dhe kjo varet nga situata të ndryshme individuale. “Sipas horoskopit të ditës, ka nga ata që duhet të zgjedhin mes dy “tërheqjeve” dhe atyre që po testojnë forcën e një ndjenje. Në punë, kujdes tensionet me partnerët dhe bashkëpunëtorët, të gjitha dyshimet do të shuhen shumë shpejt!

SHIGJETARI

Mund të “goditeni” nga një stuhi sentimentale, tensione të mundshme me partnerin që mund të sjellin probleme në çift. Ju duhet të rezistoni, ju dhe ata përreth jush, dhe të qëndroni sepse është thjesht një fazë kalimtare. Gjithçka do të zgjidhet shumë shpejt edhe nëse, sigurisht, do të duhet të jeni të parët që do ta dëshironi duke qëndruar të bashkuar dhe kompaktë! Një moment i rëndësishëm, në disa raste vendimtar, në punë pasi lajme shumë të rëndësishme dhe mundësi për t’u kapur janë gati. Mos u dorëzoni tani dhe gjithçka do të jetë mirë!  

BRICJAPI

Ka pak paqartësi në fushën sentimentale: do të bënit mirë të kishit pak qetësi për të jetuar më mirë, por jeni ju që kërkoni përplasje dhe ngjallni polemika, sjellje që bie ndesh me atë që ju nevojitet. Merrni një pushim dhe mos e humbni energjinë për këto gjëra të cilat, ndër të tjera, në mënyrë të pashmangshme ju heqin edhe shumë energji. Hëna gjithashtu vendos veten në kundërshtim për të krijuar shqetësime dhe në këtë kuptim do të duhet të jeni të kujdesshëm në punë. Shmangni polemikat dhe diskutimet me kolegët dhe eprorët, bëni tuajën pa menduar për të tjerët.

UJORI

Afërdita, Mërkuri dhe Saturni në një pozicion të favorshëm ju garantojnë një lajm të mirë për dashurinë: gjërat po shkojnë mirë dhe çiftet po punojnë mjaft mirë, ndaj projektoni veten drejt së ardhmes duke u përpjekur të arrini diçka konstruktive. Në punë, nga ana tjetër, dëshironi ndryshime mes atyre që duan të bëjnë diçka ndryshe dhe atyre që duhet të përmirësojnë situatën e tyre personale, propozime interesante janë rrugës që do t’ju duhet t’i vlerësoni me kujdes! Merrni të gjitha informacionet në lidhje me to, përpara se të bëni një zgjedhje, pa u mashtruar …

PESHQIT

Takime të reja të mira, por përpiquni të vlerësoni gjithçka me kujdes, impulsiviteti dhe nxitimi nuk janë kurrë miq të mirë në këto raste, merrni kohën tuaj. Ndoshta vetëm disa çështje ekonomike ju shpërqendrojnë. Sipas horoskopit të ditës, në punë ka ardhur koha e shpengimit, dilni në terren me vendosmëri dhe eleminoni disa thashetheme që janë hedhur rreth jush. Nëse bëni gjithçka siç duhet, do të merrni shijen e hakmarrjes!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat