Bëj këto 31 veprime dhe jeta jote do të ndryshojë totalisht

Life style

Bëj këto 31 veprime dhe jeta jote do të ndryshojë totalisht

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 14:55
Foto ilustrim

Përmirësimi i vetes është qëllimi kryesor i të gjithëve dhe mund të arrihet përmes 31 mënyrave të thjeshta, të cilat duhet të bëhen pjesë e përditshmërisë tënde.

Medito

Vendos synime

Gjyko më pak

Ushqehu shëndetshëm

Duaje veten çdo ditë

Zgjohu herët

Nis një “ditar” dhe të shkruaj ndjesitë e tua

Hiq dorë nga një zakon i keq

Merr parasysh një kritikë (dhe të mos e merr për ters)

Mëso diçka të re

Ki besim te vetja

Arratisu nga rutina dhe zona e rehatisë

Ndrysho mendësi mbi një person/ situatë

Mëso të investosh të ardhurat e tua

Mos gjej justifikime, por të bëj aktivitet fizik

Mëso se kur duhet të pushosh ose të heqësh dorë

Përqendrohu te situatat pozitive

Kupto se askush nuk e ka personale me ty

Mëso një gjuhë të re

Shpreh mirënjohje

Vendos në pikëpyetje një mendim tëndin

Ushqe disa pasione

Mos e krahaso veten

Njih defektet e tua

Prano se jo gjithçka do të shkojë siç do ti

Ndrysho rrethin shoqëror dhe të mos qëndro në marrëdhënie me njerëzit toksikë

Konsideroje çdo dështim si një mësim

Bëj një listë dëshirash dhe hapash që të çojnë në realizimin e tyre

Organizo dhomën tënde dhe tryezën ku punon

Kujdesu për një lule

Shkruaji një letër vetes në të ardhmen

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat