3 shenja që tregojnë se partneri juaj po ju kontrollon

Life style

3 shenja që tregojnë se partneri juaj po ju kontrollon

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 21:19
Foto ilustrim

Një marrëdhënie kontrolli mund të jetë shumë shkatërruese për ju.

Mendoni me kujdes nëse doni të qëndroni në të. Një marrëdhënie e shëndetshme mes dy njerëzve bazohet në respekt dhe në të të dyja palët duhet të jenë të barabarta. Nëse ai ju heq lirinë nuk ka barazi. Më poshtë, ne zbulojmë tre shenja të qarta se partneri juaj nuk i di se ku janë kufijtë e tij dhe ka një problem kontrolli, shkruan albeu.com.

Ju tregon se çfarë të bëni me trupin tuaj

Pavarësisht nëse sugjeron se çfarë duhet të hani, duke ju thënë vazhdimisht se duhet të humbni peshë, duke ju nxitur të shkoni në pole dancing, duke ju penguar të bëni një prerje flokësh apo të bëni një tatuazh, i dashuri juaj ka probleme serioze. Asnjë nga këto nuk është punë e tij.

Ai nuk ju mbështet

Një burrë që është i pasigurt për veten e tij, dhe të tillë freaks kontrolli janë, nuk do t’ju mbështesë në asgjë. Për më tepër, ata do të përpiqen në çdo mënyrë t’ju shkatërrojnë vetëbesimin dhe t’ju vënë në siklet nëse, për shembull, regjistroheni në një kurs ose ktheheni në kolegj për ta përfunduar atë. Është e rëndësishme për të që ai të jetë më i mirë se ju në çdo mënyrë. E ushqen atë.

Ai kritikon gjithçka që bëni

Ai shpesh ju kritikon. Asgjë që bëni nuk është e mirë. Shpesh këto kritika vijnë nën maskën se “ai dëshiron vetëm më të mirën për ju”. Shkon aq larg sa ata mund të përpiqen t’ju mësojnë se si të mbani siç duhet një pirun ose diçka po aq të parëndësishme. Në këtë mënyrë, ai përpiqet t’ju vendosë kontrollin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat