Hulumtimet zbulojnë: Këto janë dashuritë që zgjasin më shumë dhe ja pse

Life style

Hulumtimet zbulojnë: Këto janë dashuritë që zgjasin më shumë dhe ja pse

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 07:17
Foto ilustrim

Dyshimi për veten, faji dhe madje edhe turpi shpesh lindin vetëm nga mendimi për të parë një mik seksualisht. Në fillim mendon se je çmendur, por kur mendja të kujton në çdo rast, zemra ndjek të njëjtat ritme dhe më pas është tepër vonë sado ta detyrosh veten.

Sigurisht që është një situatë që ndërlikon të dhënat, por kjo nuk do të thotë se është domosdoshmërisht e keqe. Ne te kunderten, sipas një studimi të ri të kryer, marrëdhëniet romantike të zhvilluara pas një miqësie zgjasin më shumë.

Arsyeja është se intimiteti, përvojat e bashkëjetesës dhe interesat e përbashkëta lidhin dy persona në një fërkim të përditshëm që ngroh emocionet. Më pas, e shihni, dashuroheni me tjetrin për atë që fsheh brenda dhe nuk qëndroni vetëm në sipërfaqen e ngrirë.

Për sa i përket zënkave dhe tensioneve , ato janë shumë më të rralla, pasi të dy i njohin mirë dobësitë e njëri-tjetrit, ndaj mund të shmangin shpërthimet, por edhe të lihen në qetësinë e besimit.

Ndaj, nëse ndjeni se po vjen pasioni, mos ia mbyllni derën për shkak të tabuve të “duhet”. Ndoshta princi që keni kërkuar gjithmonë ishte përpara jush gjatë gjithë kësaj kohe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat