Këto shenja tregojnë se jeni dembel në marrëdhënien tuaj

Life style

Këto shenja tregojnë se jeni dembel në marrëdhënien tuaj

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 12:10
Foto ilustrim

Në mënyrë që marrëdhëniet të funksionojnë, të dy duhet të përpiqeni. Ndonjëherë kjo përpjekje vjen natyrshëm, dhe ndonjëherë është punë e vështirë emocionale. Nëse jeni dembel në marrëdhënien tuaj, kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht se keni hequr dorë nga perspektiva e një të ardhmeje të lumtur. Mund të nënkuptojë saktësisht të kundërtën. Mund të them që je aq rehat sa ke filluar t’i marrësh gjërat si të mirëqena.

Ju ndaloni së ballafaquari

Ato komplimente dhe gjeste romantike që ju ndihmuan të bini në dashuri do t’ju ndihmojnë gjithashtu të qëndroni të dashuruar. Nëse nuk i tregoni partnerit tuaj se sa tërheqës, qesharak, të zgjuar dhe mahnitës janë, ai mund të fillojë të ndihet sikur ju nuk ndiheni më ashtu.

Ju ndaloni së flirtuari

Flirtimi është thelbësor. Vetëm për shkak se keni qenë së bashku për atë që duket përgjithmonë, nuk do të thotë që partneri juaj nuk dëshiron të ndihet i dëshiruar. Duhet të flirtoni akoma, për t’i treguar partnerit se do ta zgjidhnit vazhdimisht.

Ju filloni “Bossing”

A i kërkoni gjithmonë partnerit tuaj të marrë pijet tuaja, të marrë telefonin tuaj, të kontrollojë postën dhe të bëjë një milion gjëra të tjera të vogla që thjesht nuk keni pasur dëshirë t’i bëni? Ose më keq, a i anashkaloni punët e shtëpisë, ndërrimin e pelenave dhe pagesën e faturave?

Neglizhoni raste të veçanta

Ditëlindja e partnerit tuaj nuk është vetëm një ditë tjetër. Është ai në të cilin lindi dashuria juaj. Edhe nëse nuk u interesojnë ditëlindjet, përvjetorët apo festat, ju duhet. Këto janë mundësitë kryesore për t’i treguar partnerit se janë të veçantë për ju.

Ju merrni vendime vetëm

Thjesht supozoni se partneri juaj do të jetë në rregull me çdo gjë që ju vendosni, nga planet e darkës deri te pushimet?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat