Disa gjëra që ju me siguri nuk i dinit për gjoksin tuaj

Life style

Disa gjëra që ju me siguri nuk i dinit për gjoksin tuaj

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 06:32
Foto ilustrim

#1.

Gratë e tjera e shohin gjoksin tuaj. Shumë shpesh!

#2.

Seriozisht, ndoshta po vishni numrin e gabuar të sutjenave. 8 gra nga 10 e bëjnë këtë.

#3.

Gjoksi juaj mund të pësojë orgazmë. Stimulimi i thithkave mund të çlirojë oksitocinën, që sjell kontraktimin e vaginës dhe kjo sjell orgazmën. Sepse këtë bëjnë vaginat kur gjërat bëhen…interesante.

#4.

Ekzistojnë 4 lloje thithkash. Normale, të sheshta, të fryra dhe të invertuara. Filloni ekzaminimin tani!

#5.

Lëkura e gjoksit tuaj thahet më shpejtë se çdo pjesë e trupit. Prandaj tregohuni të kujdesshme me hidratimin.

#6.

Në botë, 6% e njerëzve kanë një thithkë tepër. Ok, kjo ishte pak shokuese!

#7.

Numri juaj i sutjenave është në ndryshim të vazhdueshëm. Ja një pasojë pozitive e ciklit menstrual.

#8.

Çdo ditë prodhohen 4 milion reçipeta. Që domethënë goxhaaa.

#9.

Thuhet se burrat që preferojnë gratë me gjoks të madh janë financiarisht të pasigurtë. Sipas një studimi, ata i lidhin gjokset e mëdhenj me bollëkun.

#10.

Gjokset mund të peshojnë deri më 9 kg.

#11.

Të fjeturit përmbys mund të ndryshojë formën e gjoksit. Prandaj mjekët këshillojnë të vendosni një jastëk poshtë tyre për mbështetje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat