Kishte frikë të bënte seks/ 32 vjeçarja rrëfen natën e parë të martesës: Eksitim..!

Life style

Kishte frikë të bënte seks/ 32 vjeçarja rrëfen natën e parë të martesës: Eksitim..!

Nga: B.S. Më: 30 shtator 2022 Në ora: 22:33
Foto ilustrim

Një 32 vjeçare e virgjirë ka rrëfyer për frikën e saj për seksin.

Ajo tha se ishte tmerruar për natën e parë të saj të martesës.

Për këtë gjë kishte kërkuar ndihmë nga psikologia e “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Psikologia i kishte ndihmuar shumë dhe nata e saj e parë e martesës i kishte shkuar shumë mirë.

Rrëfimi i plotë

Vetëm pak javë që kanë mbetur deri në martesën time, unë u zhyta nga frika për natën time të martesës.

Si e virgjër 32-vjeçare, kisha frikë të bëja seks depërtues me burrin tim të ri, 34 vjeç. Kisha dëgjuar se mund të ishte shumë e dhimbshme.

Shqetësimi për këtë po më prishte eksitimin për ditën time të madhe.

Kështu që të shkrova, Deidre, për këshillën tënde.

Nuk më gjykove fare, por më the se me siguri po shqetësohesha pa nevojë.

Seksi për herë të parë zakonisht nuk shkaktonte asgjë më shumë se sa pak shqetësim, veçanërisht nëse ishte me dikë që më donte.

Më dhatë këshilla për paralojën dhe lubrifikimin dhe më tha t'i merrja gjërat ngadalë.

Më dhatë edhe paketën tuaj të mbështetjes, Frika për herë të parë.

Unë jam shumë mirënjohës për ndjeshmërinë dhe këshillat tuaja. Paketa mbështetëse ishte e shkëlqyer - gjithëpërfshirëse, e lehtë për t'u lexuar dhe interesante.

Do të jeni të kënaqur të dëgjoni se gjithçka shkoi mirë në natën e dasmës.

Dhe siç premtuat, është bërë edhe më mirë që atëherë.

Përgjigja e psikologes: Është e natyrshme të kesh frikë nga e panjohura. Asnjëherë mos kini frikë të pyesni për seksin.

Më vjen shumë mirë që dëgjoj që paketa mbështetëse të ndihmoi për t'ju qetësuar.

Shpresoj të keni një martesë të gjatë dhe të lumtur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat