Aksesori që ju duhet në gardërobën tuaj këtë sezon janë rripat e gjerë

Life style

Aksesori që ju duhet në gardërobën tuaj këtë sezon janë rripat e gjerë

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 06:49
Foto ilustrim

Ka pasur shumë raste që keni dashur të kishit një rrip të gjerë në gardërobën tuaj. Për të qenë më të saktë, janë shumë të tillë, pasi ky aksesor mund të vishet pothuajse me çdo pjesë të garderobës tuaj, nga palltot e gjera deri tek këmisha të gjera, pulovrat e thurura e madje edhe fustanet, një rrip i gjerë është thelbësor. Sidomos në këtë stinë, kur shtresat mbulojnë siluetën tonë, kemi nevojë edhe më shumë për një rrip të gjerë elegant. Kemi kënaqësinë t’ju informojmë se dizajnet më elegante i kemi gjetur në koleksionin e Massimo Dutti, një markë që dizajnon me synimin për të përmbushur kërkesat e gruas moderne me një pamje të sofistikuar.

Rripat e gjere qe meritojne vend ne garderoben tuaj

Rripat e gjera janë një pjesë që është lënë pas dore padrejtësisht nga tendencat, pasi ka një vlerë të madhe stili. Së pari, i jep më shumë formë siluetës. Ai jep pamjen e një beli të formuar mirë, duke nxjerrë në pah si format e trupit të femrës. Modelet e Massimo Dutti ofrojnë efektin e orës së rërës, të cilin të gjithë mund ta arrijnë pa shumë përpjekje. Ju mund t’i shtoni ato në një fustan të ajrosur, një këmishë apo pulovër të gjerë, me pantallona me bel të lartë dhe jakë, opsionet janë vërtet të pafundme.

Sigurisht, përveç vetive lajkatare që i ofron trupit dhe pamjes, edhe rripat në fjalë kanë një dinamikë, pasi luajnë një rol të rëndësishëm në stilim. Siç do ta shihni duke lëvizur poshtë, modelet e rripave të gjera që kemi theksuar i shtojnë shumë pikë stilit tuaj duke përmirësuar pamjen e tyre. Një look ‘casual’ mund të duket më elegant me rripa lëkure nga Massimo Dutti. Plus, tekstura e tyre prej lëkure, nuancat “të pasura” dhe detajet metalike janë “bileta e artë” për t’u futur në listën e femrave të veshura më mirë. Kjo është arsyeja pse të dy anëtarët mbretërorë dhe të famshëm zgjedhin modele të ngjashme.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat