34 vjeçarja e dëshpëruar: Partneri im nuk arrin gjithmonë kulmin në rastet e rralla që bën seks me mua

Life style

34 vjeçarja e dëshpëruar: Partneri im nuk arrin gjithmonë kulmin në rastet e rralla që bën seks me mua

Më: 28 mars 2023 Në ora: 22:20
Foto ilustrim

Një grua ka treguar se është e dëshpëruar me partnerin e saj që nuk i ofron jetë të kënaqshme seksuale.

E dashur psikologe: Edhe në rastet e rralla që partneri im dëshiron të bëj seks me mua, ai nuk arrin gjithmonë kulmin.

Ai më bën të ndihem sikur nuk jam mjaft tërheqëse ose se thjesht nuk e bëj për të.

Unë jam 34 dhe ai është 38.

Jam përpjekur të flas me të dhe ai thotë se do të bëjë më shumë përpjekje, por asgjë nuk ndryshon.

Isha në një lidhje të tmerrshme për shumë vite derisa u largova.

Edhe i dashuri im ishte në një marrëdhënie kontrolluese. Fillimisht bënim shumë seks por tani jo.

Unë mendoj se ai e bën atë vetëm për të më mbajtur të lumtur.

E urrej mungesën e intimitetit dhe ndjenjën sikur jam e vetmja që dua të bëj dashuri.

Përgjigjja e psikologes: Emocionet luajnë një rol të madh në këtë.

Ai mund të ketë kujtime të hidhura nga marrëdhënia e tij e mëparshme dhe mund të mos ketë ndërtuar ende nivelin e besimit të nevojshëm për t'u larguar vërtet me ju.

Ankthi mund ta ndalojë atë të arrijë kulmin. Hiqni presionin nga arritja e orgazmës tani për tani dhe fokusohuni në puthjet dhe përkëdheljet.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat