Rrëfehet burri: Dyshoj se vizitat e gruas sime tek vajza e saj janë “mbulesë” për një aferë, sa herë i kërkoj seks ajo...

Life style

Rrëfehet burri: Dyshoj se vizitat e gruas sime tek vajza e saj janë “mbulesë” për një aferë, sa herë i kërkoj seks ajo...

Nga: Bota sot Më: 6 qershor 2023 Në ora: 22:16
Foto ilustrim

Një burrë po dyshon se gruaja e tij po e tradhton me dikë.

Rrëfimi i plotë:

E dashur psikologe: Jam i sigurt që gruaja ime ka një lidhje dhe se vizitat e saj të shpeshta te “vajza” e saj janë një mbulesë.

Vajza e saj jeton 300 milje larg dhe ka pak depresion, por asgjë që do të garantonte një vizitë të rregullt çdo dy javë.

Unë jam 53 vjeç dhe gruaja ime po ashtu. Ne kemi qenë së bashku për dhjetë vjet. Kur gruaja ime u largua për herë të parë, nuk mendova asgjë për këtë.

Ajo dërgoi mesazhe për të thënë se kishte mbërritur, por më pas mesazhet e saj ishin të pakta.

Ajo ndonjëherë dërgonte një mesazh në mbrëmje duke thënë: “Si ishte dita jote? Gjithçka mirë këtu. Unë jam duke shkuar në shtrat. Natën e mirë".

Kjo ishte ajo. Por herën e dytë, ajo qëndroi me vajzën e saj për dhjetë ditësh dhe nuk më thirri fare.

Kur u kthye në shtëpi, ajo kishte ndryshuar fjalëkalimin e saj në telefonin dhe laptopin e saj. Kështu që unë nuk kam qenë në gjendje të zvogëloj apo konfirmoj dyshimet e mia.

Ndonjëherë kur është larg, ajo më dërgon mesazhe për natën e mirë, por më pas mund ta shoh se ajo është ende aktive në telefonin e saj deri në orët e para.

Mendja ime është në mbingarkesë - është e tmerrshme, të ndjesh se gruaja që dashuron po tradhton. Ndihem shumë i pasigurt për gjithçka.

Unë u përballa me të në kthimin e saj, por ajo hodhi poshtë shqetësimet e mia duke më fajësuar që nuk i kushtova vëmendje të mjaftueshme.

U trondita, por i thashë se do të ndryshoja.

Ne kemi dalë për të ngrënë së bashku dhe kemi planifikuar gjërat, por nëse e prek atë është sikur ajo po mendon, "OK, nëse duhet".

Ajo është kaq e largët.

Ajo thotë se nuk do të më tradhtonte, por tani ajo do të vizitojë sërish vajzën e saj javën e ardhshme dhe nuk është e sigurt për sa kohë do të largohet.

Po më ikën truri nga shqetësimi.

Përgjigja e psikologes: Të ndihesh i dyshimtë dhe i mbyllur është një gjendje e tmerrshme për të jetuar.

Ju lutemi gjeni kohën për të folur me gruan tuaj siç duhet përpara këtij udhëtimi të radhës.

Lërini të kuptojë se ende ndjeni se gjërat kanë ndryshuar brenda marrëdhënies suaj dhe pyesni atë se çfarë mund të bëni për t'u rilidhur.

Kërkojini asaj të kujtojë pse jeni bashkuar në fillim? Ju ishit të vëmendshëm atëherë.

A ka nevojë për punë jeta juaj seksuale?

Një fundjavë larg apo një vakt jashtë është një fillim i mrekullueshëm, por diçka më e thjeshtë si t'i gatuani një vakt apo t'i bëni një banjë?

Ju nuk keni nevojë të shpenzoni para për t'i bërë të ditur dikujt që e doni.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat