Zhurma dhe ankesat dy gjërat që i bezdisin më së shumti kolegët

Life style

Zhurma dhe ankesat dy gjërat që i bezdisin më së shumti kolegët

Më: 7 qershor 2023 Në ora: 08:21
Foto ilustrim

Një anketim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka zbuluar një gjë që i bezdis njerëzit në zyre më shumë se gjithçka tjetër.

Pasi kanë intervistuar dy mijë punonjës amerikanë, një ekip hulumtuesish në Universitetin Oliver Nazarene në Illinois, ka gjetur se zhurma dhe ankesat janë dy gjërat që i bezdisin më së shumti kolegët.

Për më shumë, të dhënat nga ky anketim kanë zbuluar se punonjësit e patundshmërive kishin më së shumti ankesa për kolegët e tyre.
Studimet tjera nga kjo fushë priten të bëhen së shpejti.

 

 

 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat