Flini më shumë që të jetoni më gjatë

Life style

Flini më shumë që të jetoni më gjatë

Më: 30 gusht 2023 Në ora: 21:44
Foto ilustrim

Nga gjumi ju mundeni të keni përfitime të ndryshme për trupin dhe trurin tuaj.

Sipas një shkrimi në “Health Magazine”, mendja juaj gjatë gjumit pushon dhe është e gatshme për ditën.

Po ashtu edhe një studim thotë se personat që flenë më shumë munden të jetojnë më gjatë , gjumi ndihmon edhe në menaxhimin e sëmundjeve të zemrës dhe sheqerit në gjak.

Gjumi i mjaftueshëm dhe i rehatshëm e rritë kreativitetin tuaj.

Pos këtyre benefiteve gjumi ulë stresin dhe ju ndihmon të menaxhoni peshën në trup.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat