Burri ‘tronditet’ kur kupton tradhtinë e gruas së tij, bëri seks me…!

Life style

Burri ‘tronditet’ kur kupton tradhtinë e gruas së tij, bëri seks me…!

Nga: B.S. Më: 22 shtator 2023 Në ora: 22:29
Foto ilustrim

 Një 44 vjeçar rrëfeu momentin tronditës kur kuptoi se gruaja e tij e kishte tradhtuar atë pesë vite më parë.

Ai tha se këtë e kuptoi gjatë një debate me gruan e tij, ku ajo vetë ja pranoi këtë gjë.

Për këtë, burri u shpreh i zhgënjyer dhe tronditur, kësisoj kërkoi këshillë nga psikologia e “The Sun”, transmeton "Bota sot".

Rrëfimi i plotë

Gjatë një grindjeje me ulërima, gruaja ime u zemërua aq shumë saqë më tha se kishte bërë seks shumë më të mirë me të dashurin e saj, pesë vite më parë.

Në atë kohë ajo mohoi plotësisht një lidhje, dhe unë e besova. Ndihem si budalla dhe nuk e di se si do t'i besoj përsëri.

Ne kemi qenë të martuar për 15 vjet. Unë jam 44, ajo është 42 dhe ne kemi dy fëmijë, dhjetë dhe shtatë vjeç.

Menjëherë pasi ajo u kthye në punë, pasi kishim më të voglin tonë, martesa jonë filloi të shkonte drejt greminës.

Ajo ishte gjithmonë e stresuar dhe e lodhur dhe jeta jonë seksuale vuante.

Fillova të ndjeja në zorrë se ajo po mashtronte.

Nuk kishte asgjë konkrete, vetëm dyshime të vogal, qëndronte gjithmonë vonë në punë, ose kalonte shumë kohë duke mesazhuar në telefonin e saj.

Përfundimisht, u përballa me të dhe ajo pranoi se ishte afruar me një koleg pune, por absolutisht asgjë nuk kishte ndodhur dhe ata ishin thjesht miq.

Gjërat dukej se po përmirësoheshin. Filluam të bënim seks përsëri dhe të kalonim më shumë kohë së bashku.

Por së fundmi ajo është dukur sërish shumë e pakënaqur. Ne kemi debatuar shumë.

Javën e kaluar, ne patëm një grindje të madhe dhe të shëmtuar, të shkaktuar nga fakti se ajo kurrë nuk dëshiron seks.

Në vapën e momentit, gruaja ime bërtiti: “Duhet të isha larguar kur të kisha mundësi. Të paktën do të bëja seks shumë më të mirë.”

Sapo ajo e tha atë, pati një heshtje të tronditur.

Më pas ajo pranoi se kishte qenë në një marrëdhënie seksuale me kolegun e saj.

Ajo pretendoi se kishte gënjyer për fëmijët tanë, për të mbajtur familjen tonë të bashkuar.

Unë mezi mund ta shikoj atë tani.

Si mund të ma gënjejë ajo për pesë vjet të tëra?

Përgjigjia e psikologes: Kuptohet, ju jeni duke u lëkundur. Ju jeni tradhtuar dhe gënjyer dhe e keni marrë vesh në një mënyrë tronditëse.

Por ju thoni se mund ta kishit kaluar aferën. Dhe, megjithëse nuk po e justifikoj, duket se ajo gënjeu për një arsye të mirë - për të mbajtur familjen tuaj të bashkuar.

Martesa juaj është në telashe të thella, por duket sikur të dy dëshironi ta bëni atë të funksionojë.

Nëse ka ndonjë shpresë për marrëdhënien tuaj, ju duhet të rindërtoni besimin.

A do të jetë ajo e sinqertë se pse u largua dhe a mund të flisni të dy për ndryshimet e nevojshme për të përmirësuar marrëdhënien tuaj?

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat