“Shefja ime me trupin e mahnitshëm po më ҫmend, a të rrezikoj dhe të humbas punën?”

Life style

“Shefja ime me trupin e mahnitshëm po më ҫmend, a të rrezikoj dhe të humbas punën?”

Nga: Bota sot Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 22:16
Ilustrim

E dashur Deidre: Kolegu im sugjeroi që të dilnim të gjithë për të pirë në ditëlindjen e tij dhe shefja ime më kapi gjurin dhe më pyeti: "A do të shkosh?"

Unë shkova dhe kaluam një natë të mrekullueshme, por tani nuk mund ta heq komentin e shefes time nga koka.

Ne punojmë për një agjent imobiliar. Unë jam një djalë 32 vjeç dhe menaxherja jonë është 35 vjeç dhe ajo është beqare.

Që në momentin që u intervistova, ndjeva se mes nesh kishte një kimi seksuale.

Ajo më jep stërvitje dhe ulet shumë pranë meje ndërsa më merr përmes softuerit në ekran.

Parfumi i saj është dehës dhe trupi i saj është i mahnitshëm.

Unë mendoj se ajo është shumë e nxehtë, por manuali ynë i stafit thotë se marrëdhëniet ndërmjet kompanive nuk lejohen, kështu që unë nuk i kam çuar më tej gjërat.

Megjithatë, ajo e bën të qartë se më pëlqen. Do të doja ta çoja për darkë për ca kohë.

Unë kam filluar të luftoj për t'u përqëndruar në punë. Dua të mbaj punën time, por ndjenjat e mia po thellohen. A e injoroj apo i tregoj asaj se si ndihem?

Deidre thotë: Disa romanca pune janë të pashmangshme, pavarësisht se çfarë thotë libri i rregullave.

Por duhet të jeni të vetëdijshëm se nëse shkoni atje, ju dhe shefi juaj mund të humbni punën tuaj.

Pra, përpara se të bëni ndonjë lëvizje, duhet të zbuloni se ku qëndroni me të dhe gjithashtu të mendoni me kujdes për të ardhmen tuaj.

Hapi i parë është t'i kërkoni asaj një kafe jashtë punës dhe të flisni për ndjenjat tuaja, më pas të shihni nëse ajo dëshiron të shkojë për një takim të qetë ku mund të zbuloni se ku qëndron.

Nëse të dy vendosni se dëshironi t'i bëni gjërat, merrni parasysh nëse do të ishte më mirë të dorëzonit njoftimin tuaj ose të aplikoni për një punë të re.

Por çfarëdo që të bëni, mos u tundoni të bini në një marrëdhënie të fshehtë pune pa marrë parasysh siç duhet pasojat e mundshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat