Zbuloni përmes këtyre shenjave nëse marrëdhënia juaj është e shëndetshme

Life style

Zbuloni përmes këtyre shenjave nëse marrëdhënia juaj është e shëndetshme

Më: 19 shkurt 2024 Në ora: 10:40
Foto ilustrim

Në një marrëdhënie duhet më shumë sesa tërheqje fizike në mënyrë që çiftet të kenë fuqinë e qëndrimit. Jo vetëm kaq, marrëdhëniet kërkojnë punë për të vazhduar.

“Marrëdhëniet e shëndetshme, të përmbushura dhe të kënaqshme pothuajse gjithmonë kërkojnë energji dhe vëmendje të vazhdueshme, veçanërisht marrëdhënie romantike të përkushtuara dhe afatgjata”, thotë psikologu klinik i licencuar me bazë në Manhatan, Joseph Cilona, për Yahoo Life, transmeton Klanoksova.tv.

Ekspertët thonë se kombinimi i duhur i një sërë faktorësh, duke përfshirë, natyrisht, seksin e mirë, mund t’ju mbajë të bashkuar.

Këtu janë shenjat kryesore të intimitetit, pavarësisht nëse jeni në një lidhje të re ose jeni të martuar prej vitesh.

Ka respekt të ndërsjellë mes jush

Ju e dini se mund t’i besoni njëri-tjetrit

Ndiheni të tërhequr nga njëri-tjetri

Mund të keni seks të sigurt, të këndshëm dhe të kënaqshëm së bashku

Ju dëshironi të njiheni më mirë me njëri-tjetrin

Ndiheni si një ekip

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat