Ja si do të ndikojë Hëna e Plotë në Virgjëreshë tek shenjat e horoskopit

Life style

Ja si do të ndikojë Hëna e Plotë në Virgjëreshë tek shenjat e horoskopit

Më: 19 shkurt 2024 Në ora: 15:19
Foto ilustrim

Me një hënë të plotë në Virgjëreshë, kozmosi na bën thirrje të përqafojmë thelbin e pastrimit. Hëna e plotë është një përfaqësim i përfundimit, kulmit dhe zbulimeve emocionale. Është një kujtesë e fuqishme e natyrës ciklike të jetës sonë, duke na nxitur të reflektojmë mbi evolucionin emocional dhe të çlirojmë ato që nuk na shërbejnë më. Energjia rrjedh aty ku shkon vëmendja, kështu që shumë prej jush mund të fillojnë të shohin qëllimet tuaja të realizohen në këtë kohë.

Dashi 

Shëndeti dhe mirëqenia juaj janë një prioritet nën këtë hënë, Dash. Duke qëndruar pezull mbi shtëpinë tuaj të gjashtë të mirëqenies, rutinave dhe punëve të përditshme, Hëna po ju nxit t’i kushtoni vëmendje rutinave tuaja të përditshme dhe shëndetit. Ju mund të ndjeni një dëshirë të fortë për të përmirësuar orarin tuaj dhe për të krijuar zakone më të shëndetshme gjatë kësaj kohe.

Demi 

Me hënën e plotë që zbukuron shtëpinë tuaj të pestë të dashurisë, lumturisë dhe njohjes, ajo do të sjellë dritë në temat e krijimtarisë, vetë-shprehjes dhe përkufizimin tuaj të kënaqësisë. Lëreni intuitën tuaj t’ju udhëheqë drejt harmonizimit të lidhjeve tuaja sociale me qëllimet tuaja afatgjata.

Binjakët

Nën hënën e plotë të shkurtit në Virgjëreshë, nëpërmjet shtëpisë tuaj të katërt të familjes dhe sigurisë emocionale, mund ta gjeni veten të tërhequr për të krijuar ekuilibër në jetën tuaj personale. E njëjta gjë vlen edhe për ata prej jush që po kërkoni stabilitet në mjedisin tuaj, ky mutacion shënon një kohë për ju që të adresoni çështje që lidhen me situatën tuaj të jetesës dhe/ose dinamikën e familjes.

Gaforrja

Me hënën e plotë që trondit shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, mund të ndjeni nevojën për t’u shprehur në mënyrë efektive dhe për të kërkuar më shumë qartësi në ndërveprimet tuaja. Është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje shëndetit tuaj mendor. Kjo gjë po ju ofron gjithashtu mundësinë për t’u lidhur me individë me mendje të njëjtë që ju mbështesin në ndjekjen e ëndrrave tuaja.

Luani 

Hëna e plotë e shkurtit te Virgjëresha po ngarkon shtëpinë tuaj të dytë që kërkon stabilitet të parave, sigurisë dhe sistemeve të vlerave, duke nxjerrë në pah gjithçka nga ndjenja juaj e vetëvlerësimit deri te aftësitë tuaja për të fituar para. Kjo është një kohë për të rivlerësuar financat tuaja dhe për të ndërmarrë hapa praktikë drejt prosperitetit që kërkoni. Kjo tregon zhvillime pozitive në hapësirën tuaj të karrierës, pasi ka një mundësi që ju të fitoni njohje për përpjekjet tuaja.

Virgjëresha

Kjo hënë e plotë ka emrin tuaj dhe ju fton të reflektoni mbi ndjenjën tuaj për veten dhe personin që dëshironi të bëheni. Hëna po ju inkurajon gjithashtu të përqafoni individualitetin tuaj dhe të festoni arritjet tuaja. Hëna gjithashtu do të harmonizohet me Jupiterin, duke sinjalizuar zhvillime pozitive në sipërmarrjet tuaja të reja dhe anën intelektuale.

Peshorja

Me hënën e plotë që ndriçon shtëpinë tuaj të 12-të, ju inkurajoheni të shkoni brenda për të eksploruar ëndrrat, frikën dhe emocionet tuaja të fshehura. Kjo hënë ka të bëjë gjithçka me vetë-reflektimin, pasi mund të ndiheni të tërhequr për të kërkuar paqen dhe qartësinë e brendshme. Mërkuri te Peshqit po ju nxit njëkohësisht të adoptoni zakone më të shëndetshme, mendërisht dhe fizikisht, pasi jeni shumë pranues ndaj zhurmës së jashtme gjatë kësaj kohe.

Akrepi

Hëna e plotë e shkurtit po hedh dritë mbi shtëpinë tuaj të 11-të të çështjeve të komunitetit dhe lirisë individuale. Kjo ju inkurajon të reflektoni se si e keni paguar atë përpara, ose ndoshta ia ktheni komunitetit tuaj. Për më tepër, është një kujtesë për të qenë të dallueshëm kur bëhet fjalë për rrjetet tuaja sociale.

Shigjetari 

Po rivlerësoni trajektoren tuaj personale dhe profesionale, Shigjetar. Nën ndikimin e hënës së plotë të këtij muaji, ju po fitoni një vetëdije më të thellë për qëllimet dhe përgjegjësitë tuaja profesionale. Treshja e hënës me Jupiterin tregon përparime dhe zgjerime ndriçuese në lidhje me rutinat tuaja të përditshme. Prioriteti i kujdesit për veten kontribuon në produktivitetin tuaj.

Bricjapi

Mos e pengoni veten të eksploroni një territor të ri dhe të zgjeroni horizontet tuaja, Bricjap. Me hënën e plotë në Virgjëreshë që hedh dritë në shtëpinë tuaj të nëntë të aventurës, zgjerimit dhe zbulimit të vetvetes, ju po reflektoni për gjithçka, nga besimet tuaja deri te aspiratat tuaja personale dhe profesionale.

Ujori 

Marrëdhëniet tuaja ndërpersonale janë në qendër të vëmendjes së hënës, Ujor. Duke hedhur shkëlqimin e saj mbi shtëpinë tuaj të tetë të intimitetit, burimeve të përbashkëta dhe shkëmbimeve energjike, Hëna po i jep theksin transformimit. Pavarësisht nga frika që mund të burojë nga ky munacion, ju jeni të inkurajuar të eksploroni të vërtetat e fshehura dhe të futeni brenda gjatë kësaj kohe. Përballja me demonët do t’ju bëjë të lirë, ndaj mos kini frikë të filloni këtë udhëtim të vetë-zbulimit.

Peshqit

Ushqeni marrëdhëniet tuaja një me një dhe mbani hapësirë për të tjerët, Peshq. Hëna e plotë e këtij muaji te Virgjëresha qëndron drejtpërdrejt përballë jush, duke prekur shtëpinë tuaj të shtatë të marrëveshjeve, negociatave dhe partneritetit. Kjo po ju nxit të reflektoni mbi dinamikën e lidhjeve tuaja personale dhe profesionale, dhe gjithashtu të konsideroni se si të kontribuoni në rritjen dhe stabilitetin e këtyre marrëdhënieve. Megjithatë, me Merkurin në shenjën tuaj, gjykimi juaj mund të jetë i turbullt, pavarësisht fuqisë së intuitës suaj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat