Për një pamje më natyrale të vetullave, përdorni rimel dhe jo lapsa

Life style

Për një pamje më natyrale të vetullave, përdorni rimel dhe jo lapsa

Më: 21 prill 2024 Në ora: 15:38
Foto ilustrim

Për qëndrueshmëri më të mirë, aplikoni dyllë vetullash me lëvizje të shkurtra lart, përpara se t’i mbushni vetullat me rimel

Rimelat dhe lapsat e vetullave mund të krijojnë linja shumë të mprehta dhe kështu të lënë një përshtypje të panatyrshme në fytyrë nëse i përdorni vetëm ata.

Prandaj është më mirë të përdorni rimelin, sepse është shumë më i butë dhe vetullat do të duken më të plota dhe nuk do të kenë ‘vrima’, por gjithçka do të duket e koordinuar.

Gjithashtu, rimeli është i shkëlqyeshëm për fillestaret dhe ju mund të kontrolloni nëse dëshironi një intensitet më të lartë apo më të ulët.

Nëse jeni duke përdorur një hije vetullash, përdorni një furçë kompakte dhe të pjerrët për ta mbushur dhe aplikuar hijen shumë butësisht në mënyrë që të duket natyrale. Zhyteni furçën në rimel dhe aplikojeni pigmentin me lëvizje të buta dhe të lehta.

Për qëndrueshmëri më të mirë, aplikoni dyllë vetullash me lëvizje të shkurtra lart, përpara se t’i mbushni vetullat me rimel (shumë hije për sy vijnë me dyllë, kështu që nuk keni nevojë ta blini atë shtesë).

Në këtë mënyrë, pigmenti do të ketë diçka për të mbajtur dhe nuk do të njolloset.

Në fund të fundit është të përdorni një hije vetullash nëse dëshironi një vetull më natyrale dhe neutrale. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat