Frikërat më të mëdha të femrave dhe meshkujve në dhomën e gjumit

Life style

Frikërat më të mëdha të femrave dhe meshkujve në dhomën e gjumit

Më: 9 qershor 2024 Në ora: 23:30
Ilustrim

Përveç përfitimeve të kënaqësisë dhe atyre të shëndetit , si femrat po ashtu edhe meshkujt ndiejnë edhe emocione të tjera gjatë aktit, të cilat jo domosdoshmërisht janë pozitive. Është fjala për emocione negative sikundër janë ankthi, pasiguria dhe frika etj. Superdrug Online Doctor ka anketuar rreth 2000 evropianë rreth frikërave më të madha në dhomën e gjumit dhe rezultatet janë si më poshtë.

Ja nga çfarë kanë frikë femrat dhe meshkujt në dhomën e gjumit:

Frikërat e meshkujve

Partneria ka një sëmundje seksualisht të transmetueshme

Partneria nuk do të kënaqet në shtrat apo nuk do të kalojë në orgazëm

Do të çahet prezervativi

Do të ejakuloni shumë shpejtë

Partneres nuk do i dukeni tërheqës

Nuk do të jeni të aftë të performoni pozicione të caktuara

Nuk do të jeni të mirë në seks

Penisi është i vogël

Parnteria do të mendojë se nuk keni përvojën e duhur

Nuk do të dini si të silleni pas seksit

Frikërat e femrës

Partneri nuk do të dojë të mbajë një perzervativ

Partneri ka një sëmundje seksualisht të transmetueshme

Do të çahet kondomi dhe nuk do e kuptoni në kohë

Parnteri nuk do të mendojë se keni një trup seksi

Parnteri nuk do të pranojë “Jo” si një përgjigjie kur të kërkojë diçka.

Do t’ju kërkohet të bëni diçka për të cilën nuk ndiheni rehat

Do t’ju ndodhë diçka e pazakontë që do t’ju vërë në siklet

Nuk do të mundeni të kënaqni partnerin

Nuk do të kënaqeni e nuk do të përjetoni një orgazmë

Nuk jeni e aftë në seks

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat