Mërkuri në Gaforre: Tre shenja do të jenë më introverte dhe emocionale

Life style

Mërkuri në Gaforre: Tre shenja do të jenë më introverte dhe emocionale

Më: 17 qershor 2024 Në ora: 21:01
Ilustrim

Më 17/6, Mërkuri kalon në Gaforre, duke ngadalësuar ritmet e jetës sonë të përditshme, duke na bërë më introvertë dhe emocionalë, me prirje për të komunikuar, biseduar, takuar dhe shkëmbyer informacione dhe lajme vetëm me njerëz të cilëve u besojmë ose jemi më të afërt.

Nëse i përkisni njërës prej tre shenjave të përmendura më poshtë ose nëse keni një Ashendent atje, dijeni se do të prekeni mjaft nga Mërkuri në Gaforre:

Demi– Mërkuri hyn në shtëpinë tuaj të tretë diellore dhe jeta e përditshme do të jetë e mbushur me incidente dhe takime me të afërmit dhe të njohurit, me diskutime dhe shpjegime të ndërsjella dhe ndoshta vizita në vende që kishin dhe kanë ende vlerë emocionale për ju dhe do të ndikoheni shumë.

Nëse i përkisni dekadës së parë , veçanërisht nëse keni lindur në fillim të shenjës tuaj, në datën 17 , lidhja me Merkurin do t’ju rrisë popullaritetin, do t’ju japë rehati në komunikim, njohje, shprehje ndjenjash, shkëmbim mesazhesh dashurie dhe fjalë dashurie. Në datën 21/6 , Marsin në shenjën tuaj do t’ju bëjë më vendimtarë, aktivë, dinamikë dhe do t’ju shtyjë të merrni përsipër përpunimin e rasteve tuaja, të cilat nuk kërkojnë më vonesë. Programi përfshin edhe punë artizanale ose teknike. Nëse jeni në fund të dekadës së dytë , në datën 26 , do të jeni më të organizuar, do të rregulloni çështje praktike. Nëse i përkisni dekadës së tretë , prisni surpriza dhe ndryshim programi në datën 30 , por edhe ide të papritura dhe origjinale, blerje produktesh teknologjike dhe lajme, takime apo diskutime të papritura. Nëse jeni në ditët e fundit të shenjës suaj, do të jeni më të ftohtë, më me imagjinatë dhe më emocionues në 2/7 , por kini kujdes që të mos lironi apo harroni një detyrim të rëndësishëm për shkak të ditës së pushimit.

Akrepi– Me Mërkurin në shtëpinë tuaj të 9-të , nëse jeni në ditët e para të dhjetëditëshit të parë, ju presin momente të shkëlqyera, të cilat nuk përjashtohet të ndikojnë në situatën tuaj të dashurisë, veçanërisht në datën 17 , me shoqëruesen e saj Venusin ku do të ketë ndryshim në mënyrën tuaj të të menduarit, do të krijoni disa njohje dhe kontakte të reja, ndërsa nuk përjashtohet që të “ndodh një udhëtim apo romancë me një person jashtë qytetit apo vendit ku jetoni”. Më datë 21 , kini kujdes sepse një bisedë e thjeshtë ose referencë për diçka nga e kaluara mund të shkaktojë grindje me partnerin ose partneren tuaj, ose mund të thoni më shumë se sa do të dëshironit dhe të keqkuptoheni.

Ju të dekadës së dytë , shpjegime dhe diskutime për t’i vënë gjërat në vendin e tyre kërkoni ose jepni më mirë në datën 26 të muajit. Plus, është një ditë e mirë për të rivendosur kufijtë tuaj. Nëse jeni të javës së tretë , lajmet e papritura, zhvillimet, takimet apo diskutimet e datës 30 do t’ju shqetësojnë, ndërsa nëse jeni në ditët e fundit të javës së tretë, rreth orës 2/7, një rrëfim apo fjalë që do të ringjallin shpresat apo moralin tuaj që mund të ketë të bëjë edhe me çështjen tuaj romantike.

Ujori– I treti në listë jeni ju që prekeni kryesisht në rutinën tuaj të punës dhe kolegët apo marrëdhëniet tuaja zyrtare dhe nëse qëllimi i tyre apo juaji është afrimi apo mirëkuptimi, keni ankesa apo pakënaqësi, është periudha e duhur për të zgjidhur çështjet tuaja, pasi do të ketë mirëkuptim të ndërsjellë. Nëse jeni në ditët e para të shenjës suaj të horoskopit, mund të ketë zhvillime pozitive në punën tuaj.

Në datën 21 , megjithatë, dijeni që në shtëpinë tuaj do të ketë një sherr ose të paktën një mosmarrëveshje, ndërkohë që nuk përjashtohet që të ketë dëme, të cilat do t’ju zemërojnë. Ju e dekadës së dytë , rreth datës 26, si në punë dhe shëndet, por edhe në financa, duhet të jeni më të qëndrueshëm dhe të përmbajtur, të organizuar dhe të mos e lini durimin që t’ju largojë sepse do të keni pasoja.

Nëse jeni i dekadës së tretë, vendimet e papritura të vetë njerëzve tuaj, por edhe veprimet që lidhen me trashëgiminë apo pronën tuaj janë të mundshme në datën 30 të muajit, ndërsa nëse jeni të ditëve të fundit të dekadës së tretë, atëherë mps lejo që mendja jote të endet për çështje që nuk kanë lidhje, blerjet apo transaksionet e tua sepse ekziston mundësia e një gabimi ose humbjeje të një skenari apo dokumenti. Përveç kësaj, një shqetësim për shëndetin tuaj është i mundur, por ai do të jetë i përkohshëm.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat