Tre gënjeshtrat që i thotë çdo mashkull për të përmirësuar lidhjen me partneren

Life style

Tre gënjeshtrat që i thotë çdo mashkull për të përmirësuar lidhjen me partneren

Më: 17 qershor 2024 Në ora: 22:48
Ilustrim

Gënjeshtra është mirë që në asnjë moment mos të bëhet pjesë e një lidhjeje dashurore sepse e dëmton atë duke krijuar ndasi mes partnerëve. Por përtej këtyre gënjeshtrave të cilat ndikojnë negativisht në një marrëdhënie në çift, ka edhe disa gënjeshtra që në fakt i vijnë në ndihmë lidhjes.

Psikologët thonë se meshkujt mund të bëhen gënjeshtarë herë pas here, por këto gënjeshtra në këto tre raste janë pozitive dhe të dobishme:

-Kur e dashura juaj nuk është shumë mirë në pamje, ju duhet t’i thoni që është shumë e bukur për ta bërë të ndihet më mirë.

-Ndonjëherë është mirë t’i thoni që e doni më shumë se jetën tuaj, do ta bënit të ndihej shumë e vlerësuar.

-Kur e shikoni që është shumë e stresuar dhe po lodhet shumë gjatë angazhimit të saj profesional, por ju përsëri jeni mbështetësi i saj kryesor dhe i thoni vazhdimisht që ajo është më e mira dhe më e afta.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat