Regjistrohet tërmet në Ohër

Maqedonia

Regjistrohet tërmet në Ohër

Më: 31 maj 2023 Në ora: 11:52
Foto ilustrim

Një tërmet me magnitudë 3.1 sipas shkallës Rihter është regjistruar sot në Ohër.

Reklama

Nga observatori sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup bëjnë të ditur se tërmeti ka ndodhur në orën 10:14 minuta.

Tërmeti është ndjerë në Ohër dhe rrethinë me intensitet IV gradë.

Sipas shkallës makrosizmike evropiane dhe me intensitet III gradë nga popullata e Resnjës, Strugës dhe Vevçanit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat