Zaev: Bashkë me Tspiras deri te zgjidhja e dinjitetshme - Bota Sot
Zaev: Bashkë me Tspiras deri te zgjidhja e dinjitetshme

Maqedonia

E enjte, 18 tetor 2018

Zaev: Bashkë me Tspiras deri te zgjidhja e dinjitetshme

Më: 17 maj 2018 Në ora: 12:31
Zoran Zaev dhe Alexis Tspiras

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë Zoran Zaev në llogarinë e tij në Twiter ka thënë se Maqedonia dhe Greqia po e përforcojnë miqësinë.

Ai ka shprehur edhe besimin se me kryeministrin grek Alexis Tspiras mund të gjendet zgjedhje e cila do të mbroj dinjitetin e qytetarëve të të dyja vendeve.

Kryeministri Zaev në ora 14:00 pritet të mbajë një konferencë për shtyp, ku priten sinjalet e para  për rrjedhën e bisedimeve me kryeministrin grek. 

Deri atëherë delegacionet kanë vendosur të heshtin dhe të mos bëjnë publike asgjë nga ajo se çfarë kanë biseduar dy kryeministrat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test