Këngëtari amerikan Kelly u dënua me 30 vjet burg për abuzim seksual

Mediale Vip

Këngëtari amerikan Kelly u dënua me 30 vjet burg për abuzim seksual

Nga: A.SH Më: 29 qershor 2022 Në ora: 21:57
Robert Sylvester Kelly

Këngëtari amerikan R. Kelly është dënuar me 30 vjet burg për përdorimin e statusit të tij për të drejtuar një skemë për abuzim seksual të fëmijëve dhe grave, përcjell Bota sot.

Në shtator, një juri në Nju Jork dënoi artistin R&B, 55 vjeç, për krime të shantazhit dhe trafikimit seksual.

Avokatët e këngëtarit, emri i vërtetë i të cilit është Robert Sylvester Kelly, thonë se ai do të apelojë.

Të mbijetuarit të mërkurën thanë se ai i kishte degraduar dhe poshtëruar ata.

Përpara dënimit të tij, një pjesë e vogël e grave morën qëndrimin për t'u përballur me Kelly për abuzimet e tij prej dekadash.

Një grua e identifikuar vetëm si Angela e quajti këngëtarin një Pied Piper, i cili "rritej në ligësi" me çdo viktimë të re, ndërsa të tjerët që nuk u emëruan dëshmuan se ai kishte thyer shpirtrat e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat